Reklama

KomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Przebudowa mostu kolejowego na rzece Beniaminówka już na półmetku

Reklama

Prace związane z remontem mostu kolejowego na rzece Beniaminówka na terenie Radzymina są już na półmetku – informuje w komunikacie spółka PKP PLK. Po oddaniu mostu do użytku znacznie poprawi się jakość połączeń kolejowych pomiędzy Radzyminem a Legionowem.

Reklama

Rozebrano już stary tor oraz dotychczasową konstrukcję mostu. Wykonawca buduje teraz nowy most wraz z przyczółkami. Trwa zbrojenie i betonowanie. Elementy będą pokryte specjalnymi farbami antykorozyjnymi. Wzmocnione zostaną skarpy i dno rzeki oraz powstaną nowe schody skarpowe, które ułatwią roboty serwisowe służbom technicznym. Na koniec ułożone zostaną nowe podkłady i szyny.

Wszystkie roboty zostały wcześniej zaplanowane i uwzględnione w rozkładzie jazdy. Zasadnicze prace na moście zostaną zrealizowane do 13 czerwca. Wtedy na trasę do Radzymina wrócą pociągi, które obecnie dojeżdżają do przystanku Dąbkowizna. Do połowy lipca będą trwały jeszcze prace wykończeniowe.

Wartość prowadzonych robót to ponad 1 mln 500 tys. zł. Inwestycja realizowana jest ze środków własnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Remontowany most jest ważnym elementem jednotorowej linii kolejowej Legionowo – Radzymin – Tłuszcz (linia nr 10) – informuje PKP PLK. Odremontowana przeprawa zwiększy bezpieczeństwo prowadzenia ruchu pociągów oraz zagwarantuje utrzymanie odpowiednich parametrów technicznych przeprawy. Pozwoli to na utrzymanie jazdy pociągów z prędkością 120 km/h między Legionowem a Radzyminem, co zapewni dobre połączenia w ruchu regionalnym i lokalnym.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close