Reklama

Biznes, praca, pieniądzeLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Prawie 8,5 mln zł na modernizację i budowę targowisk. Samorządy już mogą się zgłaszać

Reklama

Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczyna kolejny nabór wniosków na budowę i modernizację targowisk w naszym regionie. W tym roku w puli jest ponad 8,4 mln zł. – Dzięki tym środkom wsie i małe miejscowości na Mazowszu zyskają nowoczesne i przyjazne bazarki, targi i ryneczki – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego.

Reklama

– Targowiska wracają do łask. Kupowanie na bazarze stało się współcześnie trendem, nie tylko wśród osób starszych, ale również wśród młodszych klientów, którzy coraz częściej poszukują, zdrowej, ekologicznej i nieprzetworzonej żywności – podkreśla Janina Ewa Orzełowska członek zarządu województwa mazowieckiego.

Tradycja i nowoczesność w jednym

Nowoczesne, oświetlone, utwardzone z parkingami i sanitariatami – tak wkrótce będą wyglądać kolejne targowiska na Mazowszu. Przynajmniej połowę ich powierzchni zajmować będą zadaszone stoiska. Targowiska zyskają również przyłącze do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergentycznej. Dzięki wsparciu mazowieccy rolnicy w godziwych warunkach będą mogli sprzedawać produkty wytworzone w swoich gospodarstwach.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

O unijne wsparcie mogą ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Inwestycje mogą być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wartość dofinansowania nie może przekroczyć 1 mln zł.

Podobne inwestycje już były

Do tej pory Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył już na budowę i remonty targowisk 21,5 mln zł. Dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 podpisano już 23 umowy na budowę targowisk, z czego 7 inwestycji jest już oddanych do użytku. Jedną z nich jest budzący kontrowersje „Mój Rynek” w Legionowie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat legionowskiej inwestycji? Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

/red., UMWM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close