ReklamaKomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Ponad tysiąc kilometrów na „bilecie dobowym” Kolei Mazowieckich!

Reklama

Karol Pakuła został nowym rekordzistą wśród pasażerów Kolei Mazowieckich. Na początku lipca, korzystając z biletu dobowego, przejechał pociągami 1049 kilometrów! To była pierwsza próba pobicia rekordu na podstawie „biletu dobowego” KM od 2011 r., kiedy to podobne wyzwanie podjął Piotr Goszczycki, przejeżdżając wówczas na podstawie tego biletu łącznie tysiąc jeden kilometrów. Karol Pakuła ustawił poprzeczkę jeszcze wyżej, poprawiając ten wynik o 48 kilometrów.

Reklama

Podróż Karola rozpoczęła się o godz. 5.03 na stacji Warszawa Włochy, a zakończyła się o godz. 4.59 na stacji Warszawa Gdańska.

– Wziąłem kartkę, długopis, zeszyt i zacząłem rozpisywać podróż na chybił trafił, wybierając jak najdłuższe relacje pociągami Kolei Mazowieckich – mówi o przygotowaniach do bicia rekordu Karol Pakuła. – W trakcie doświadczałem przeróżnych emocji – zarówno pozytywnych, jak i tych negatywnych. Był to stres pomieszany z ekscytacją. Po zakończonej podróży odetchnąłem z ulgą. Wrażenia były nie do opisania. Czułem się spełniony, wygrany. Mimo że może nie zrobiłem czegoś nadzwyczajnego, to moja radość była przeogromna. Wracając z Siedlec pociągiem Kolei Mazowieckich, na stacji Warszawa Rembertów dosiadł się do mnie Piotr Goszczycki, który od samego początku mi mocno kibicował. To było nasze pierwsze spotkanie w cztery oczy. Piotrek jest autorem wielu książek, w tym „Doba na Mazowszu”, oraz jest jedyną osobą w Polsce, która ma na koncie kilka rekordów kolejowych. Podczas tego spotkania Piotr chętnie udzielał mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania dotyczące bicia rekordu Kolejami Mazowieckimi. Po przybyciu na stację Warszawa Wileńska, skąd ruszałem w dalszą podróż do Małkini, Piotrek wręczył mi książkę własnego autorstwa pt. „Pomiędzy jutrem” wraz z dedykacją, która była dla mnie przemiłą niespodzianką – dodaje pan Karol.

Relację z podróży można znaleźć na internetowym profilu Karola Pakuły – „W 10 dni dookoła Polski pociągami osobowymi”.

Bilet dobowy Kolei Mazowieckich – ile kosztuje?

Bilet dobowy za cenę 41 zł według taryfy normalnej pozwala podróżować na trasach całego Mazowsza obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie. Bilet można także zakupić z ulgą 35 proc. za 26,65 zł oraz z ulgą 50 proc. za 20,50 zł.

Redakcja Legio24.pl z niecierpliwością czeka na kolejne kolejowe rekordy i nie chodzi nam bynajmniej o ścisk w pociągach na trasie do i z Legionowa.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close