Reklama

LegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo podczas 28. Finału WOŚP

Reklama

W najbliższą niedzielę (12.01) odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicę wyjdą tysiące wolontariuszy, którzy zbierać będą pieniądze. Zostaną także zorganizowane specjalne imprezy towarzyszące zbiórce. Tak duże wydarzenie to idealna okazja dla przestępców – kieszonkowców, chuliganów i oszustów. Nad bezpieczeństwem uczestników Finału WOŚP czuwać będą jednak policjanci – zapewnia Komenda Główna Policji.

Reklama

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas niedzielnego Finału Orkiestry czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety i adresem. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i powinien być noszony w widocznym miejscu.

Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.
Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki.

– Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy o kontakt z Policją. Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu – czytamy w komunikacie Komendy Głównej Policji.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach dobrze oświetlonych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, czy miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie – korzystajcie z pomocy Waszych znajomych lub bliskich.

– Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskiej. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o Wasze bezpieczeństwo – informuje Komenda Główna Policji.

Więcej policjantów na ulicach także w powiecie legionowskim

Jak zapewnia w rozmowie z Legio24.pl rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podkom. Justyna Stopińska, także na terenie powiatu legionowskiego prowadzone będą wzmożone działania prewencyjne. Na ulicach będzie więcej policjantów, którzy przede wszystkim skupią się na zapewnieniu bezpieczeństwa osób prowadzących zbiórkę pieniędzy. Funkcjonariusze dbać będą także o przestrzeganie prawa podczas organizowanych imprez.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close