Region: „Pociąg Lotniskowy” do Modlina coraz popularniejszy. Koleje Mazowieckie chwalą się liczbami

Koleje Mazowieckie chwalą się sukcesem pociągu lotniskowego, Fot. KM

Szybkie i tanie połączenie kolejowe ze stolicy do lotniska w Modlinie (gmina Nowy Dwór Mazowiecki) sprawia, że coraz więcej osób wybiera podróż pociągiem zamiast samochodem. W 2016 r. Koleje Mazowieckie sprzedały prawie 350 tys. „Biletów Lotniskowych”, a pasażerowie odbyli prawie pół miliona przejazdów w ramach tego biletu. Ponadto, na stacji PKP Modlin zamontowano nowe windy, co znacznie ułatwia podróżnym dostęp do peronu, a tym samym poprawia jakość podróży.

Kursujące co godzinę pociągi Kolei Mazowieckich są zdecydowanie najszybszym i najtańszym sposobem, by z Warszawy dostać się na lotnisko w Modlinie i z powrotem. Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” oferuje atrakcyjne połączenie w ramach oferty specjalnej – „Bilet Lotniskowy”. Na podstawie tego biletu podróżni mogą dojechać z każdej stacji kolejowej w Warszawie do stacji w Modlinie, a następnie specjalnie oznakowanym autobusem dostać się do Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa – Modlin. Dodatkowo, osoby które posiadają „Bilet Lotniskowy”, mogą na obszarze pierwszej strefy biletowej, bez dodatkowych opłat, korzystać ze wszystkich środków warszawskiej komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM). Bilet jest ważny przez 75 minut od godziny wskazanej przez pasażera.

– Podróżni, wybierając ofertę Kolei Mazowieckich, mają gwarancję wysokiego standardu i komfortu podróży. Kolejowe połączenie z Modlinem jest obsługiwane przez nowoczesne „Elfy”. Wnętrza pociągów są klimatyzowane, posiadają miękkie fotele, miejsca na rowery, odpowiednie wyposażenie dla podróżujących z większym bagażem oraz są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i tych podróżujących z małymi dziećmi. Pasażerowie mają dostęp do bezpłatnego WiFi. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podróżnych zamontowano również monitoring – mówi Dariusz Grajda członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Z kolei nowoczesne autobusy w barwach Kolei Mazowieckich, które zapewniają szybki dojazd pod drzwi wejściowe terminalu pasażerskiego, kursują co 20-30 minut i mogą pomieścić do 70 pasażerów. Są one klimatyzowane, a także przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozkład jazdy autobusów jest dostosowany do przyjazdów i odjazdów pociągów Kolei Mazowieckich.

Podróż pociągiem trwa od ok. 40 do 60 minut (w zależności od tego, na której stacji wsiądziemy), natomiast czas potrzebny na przejazd autobusem ze stacji kolejowej w Modlinie do Portu Lotniczego to ok. 10 min.

Cena jednorazowego „Biletu Lotniskowego” wynosi 19,00 zł, natomiast imiennego miesięcznego na przejazd „tam i z powrotem” 255,00 zł. Wszyscy pasażerowie mają także możliwość zakupu jedynie biletu na przejazd autobusem KM kursującym wahadłowo na odcinku PKP Modlin – Lotnisko Warszawa – Modlin. Opłata za bilet jednorazowy na ten autobus wynosi 6,00 zł, natomiast za bilet miesięczny 65,00 zł.

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” zadbała o to aby zakup „Biletu Lotniskowego” odbywał się w łatwy i szybki sposób. Można więc go nabyć w kasach na dworcach kolejowych, na stoisku Kolei Mazowieckich zlokalizowanym w hali głównej terminala lotniczego w Modlinie, w automatach biletowych KM czy w pociągach. Każdy bilet można również kupić przez internet czy telefon komórkowy za pomocą aplikacji SkyCash. Dodatkowo, bilet tylko na autobus KM można kupić u pracownika prowadzącego odprawę w tym pojeździe.

/KM/

7 razy komentowano artykuł "Region: „Pociąg Lotniskowy” do Modlina coraz popularniejszy. Koleje Mazowieckie chwalą się liczbami"

 1. Kwiatkowski z Legionowa | 15/02/2017, godz. 07:26 |

  Koleje Mazowieckie powinny zadbać o czystość w pociągach. Zbyt czesto poranne pociągi są pełne zasuszonego błota, że trudno dostrzec kolor podlogi. Świadczycie państwo usługi transportowe dla LUDNOSCI, a nie dla zwierząt. Widziałem zagranicznych gości robiących zdjęcia w takim brudnym pociągu i było mi wstyd, za brudasów z KM.

 2. Taniej wychodzi kupując z Legionowa bilet do Modlina i drugi ze stacji Modlin do Modlin Lotnisko. Ok. 30% taniej. W drugą strone to samo. Lepiej kupić odrębny bilet Modlin Lotnisko do Modlin a drugi Modlin do Legionowo.

 3. Pociągi w godzinach porannego szczytu w barwach KM z linii Otwockiej jadą do Warszawy Śródmieście średnio co 20 minut. Do tego pociągi SKM w czasie między nimi.
  Na naszej linii nie można powiedzieć że jest źle. Dla porównania 10 lat temu był jeden pociąg rano do W-wy Zachodniej przez W-wę Centralną. Jednak na chwilę obecną kurs KML i S3 w odstępach 30 minutowych to za mało. Ideałem było by ułożenie rozkładu i kursy co 20min w kierunku linii średnicowej na przemian z pociągami w kierunku W-wy Gdańskiej.

 4. Jak zamkną w marcu odcinek Gdańska – Zachodnia dopiero będzie tłoczno.

 5. Joda mistrz | 10/02/2017, godz. 13:17 |

  Niech się pochwalą naciąganiem pasażerów na opłatę manipulacyjną 17zł! Możesz mieć ważny bilet, ważną legitymację czy inne poświadczenie do ulgi…a Kanar z Renomy nałoży mandat wg swojego widzimisię…mandatu nie zapłacisz ale KM naciągnie ciebie na 17zł w majestacie oszukańczego prawa!

 6. Zgadza się, powinny jeździć co 40 minut

 7. To jeszcze niech zwiększą częstotliwość jazdy pociągów, bo jest ciasno strasznie. W Legionowie ciężko wsiąść do pociągu jadącego na Lotnisko Chopina, a w drodze powrotnej to już na Centralnym jest ciasno. To samo w SKM S3.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *