Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Region: Od piątku utrudnienia na kolei. Część pociągów tylko do Warszawy ZOO

Reklama

Mieszkańcy powiatu legionowskiego muszą zmierzyć się z kolejną w tym roku zmianą rozkładów jazdy pociągów, niestety zmianą na gorsze. Wszystko przez rozpoczęty w piątek (1.07) remont jednego z torów na Moście Gdańskim w Warszawie. W związku z tym część pociągów kursuje tylko do stacji Warszawa ZOO. Zmiany dotyczą zarówno Kolei Mazowieckich jak i Szybkiej Kolei Miejskiej i będą obowiązywać do końca wakacji.

Reklama

Z informacji przesłanej naszej redakcji przez Koleje Mazowieckie w czwartek (30.06) wynika, że największe utrudnienia będą dotyczyły składów kursujących w popołudniowym szczycie komunikacyjnym. Mieszkańcy korzystający z tych połączeń aby dostać się do stacji Warszawa Gdańska będą zmuszeni przesiadać się na Rondzie Starzyńskiego do tramwajów linii 1, 28 lub 41.

Wspólne honorowanie biletów

W okresie 01.07.2016 – 03.09.2016 w dni robocze wprowadza się honorowanie biletów:

Bilety KM (wszystkich rodzajów) honorowane są w godzinach 14:00 – 20:00 (dotyczy rozpoczęcia i zakończenia podróży) w pociągach SKM linii S9 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Gdańska – Warszawa ZOO, a na odcinku Dworzec Gdański – Rondo Starzyńskiego również w tramwajach i autobusach ZTM.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) są honorowane na odcinku Warszawa ZOO – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia w pociągu KM nr 51602 (Ciechanów – Warszawa ZOO godz. 6:48 – Warszawa Zachodnia godz. 7:03), co pasażerom pociągu SKM S9, kończącego kurs na przystanku Warszawa ZOO (planowy przyjazd o godz. 6:42) umożliwia kontynuację podróży w kierunku Warszawy Zachodniej na tym samym bilecie.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.07. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

/red, km, ztm/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

 1. O czym tu mowa,kolej jest też sprzedana.Nikt zapewne o tym nie wie.Mam 61 lat mój Tata pracował jako maszynista,przepracował na tym stanowisku 33 lata.Ja pracowałem na kolei 17 lat jako monter tabory kolejowego.Odszedłem z firmy w 1987 roku zadecydowały o tym zbyt małe zarobki.Mój brat jest toromistrzem trzyma się firmy bo wiadomo jak jest teraz z pracą.A pan toromistrz wiecie co teraz robi zamiast pilnować,dbać o tory to zbiera śmieci na torach.I ma jednego pracownika kiedyś było ich czterech pięciu.Jak wszędzie ludzi mają za nic.Natomiast naczelników dyrektorów jest od? nie użyję tego słowa.Nawet mają swoje prywatne pociągi towarowe.Wsiadając do pociągu zastanówcie się dobrze czy nim jechać bo infrastruktura PKP jest w opłakanym stanie- pozdrawiam

 2. to jest skandal remontowali jeden tor rok czasu, w normalnych krajach robią taki remont w ciągu 3 miesięcy, zamknęli drugi tor i od kilku miesięcy nic się nie dzieje, ile będą remontować, jeszcze rok, a może dłużej? To kpina z Polaków, chyba to wynik tej dobrej zmiany?

 3. Rozwiązanie problemu wbrew pozorom może okazać się proste. Czytałem, że stan torów na moście gdańskim jest fatalny, remont wyłączonego toru, a potem kolejnego, na pewno potrwa kilkanaście miesięcy. Czy nie jest to idealny moment na uruchomienie od lat obiecywanego bezpośredniego połączenia do pętli Metro Młociny? ZTM powinien wziąć na siebie koszt takiego polączenia na okres remontu, a miasto po jego zakończeniu (o ile się sprawdzi). To 20-23 minuty z Piasków do metra, więc alternatywa dojazdowa jest rozsądna

 4. Oczywiście nikomu nie przyszło do głowy aby remont toru na Moście Gdańskim zrobić JEDNOCZEŚNIE z remontem który został zakończony kilka dni temu
  A więc najpierw zrobiono remont mostków za Mostem Gdańskim a dopiero teraz firma zabiera się do remontu Mostu Gdańskiego
  Dlaczego nie zrobiono tego razem bo to Polska właśnie
  ZERO MYŚLENIA

 5. Pociąg KM o 6;48 planowo na ZOO odjechał dzisiaj o 7:02 więc odradzam czekanie na KM lepiej w tramwaj. Nowy rozkład, a pociąg stoi ponad 10 przed ZOO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close