Reklama
LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Region: Od piątku duże zmiany w kursowaniu pociągów. Legionowo bez SKM S3

Mieszkańcy Legionowa muszą przygotować się na spore zmiany w kursowaniu pociągów. Będzie ich mniej, a na dodatek będą kursować na skróconych trasach. Wszystko przez remonty. Niekorzystna korekta rozkładów jazdy wejdzie w życie już w najbliższy piątek (27.05).

Reklama

Jak informuje w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego od 27 maja do 11 czerwca pociągi SKM S3 będą kursowały na trasie skróconej Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Pociągi SKM S9 będą obsługiwały trasę Wieliszew / Legionowo – Warszawa Zachodnia / Warszawa Gdańska oraz zostanie dla nich wprowadzony zmieniony rozkład jazdy. Inaczej będą kursowały także pociągi Kolei Mazowieckich i PKP Intercity. Zmiany są związane z budową Trasy Świętokrzyskiej i tunelu pod linią kolejową na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga.

Szybka Kolej Miejska

Pociągi SKM S3 będą obsługiwały trasę skróconą Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Nie będą więc jeździć do Legionowa.

Dla pociągów SKM S9 będzie obowiązywała trasa: Wieliszew / Legionowo – Warszawa Gdańska / Warszawa Zachodnia. Część pociągów jadących
z Wieliszewa / Legionowa będzie kończyła kursy na przystanku Warszawa ZOO. Jednocześnie zostanie zmieniony rozkład jazdy.

Koleje Mazowieckie

Wybrane pociągi Kolei Mazowieckich linii RL będą obsługiwały trasę Modlin – Warszawa Lotnisko Chopina drogą okrężną (przez Warszawę Wschodnią Towarową). Będzie się to wiązało z wydłużeniem czasu przejazdu o około 20 minut. Pozostałe kursy KM RL będą realizowane na trasie skróconej Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina.

Część pociągów Kolei Mazowieckich na linii R9 (do / z Nasielska, Ciechanowa i Działdowa) będzie zaczynała i kończyła kursy na przystanku Warszawa ZOO.

PKP Intercity

Wybrane pociągi PKP Intercity, kursujące pomiędzy Warszawą , a Trójmiastem, Olsztynem i Białymstokiem oraz jadące w kierunku lub z Wrocławia i Krakowa, będą przejeżdżały przez stację Warszawa Gdańska (z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Wschodnia).

Schemat linii kolejowych. Aby powiększyć kliknij w obrazek
Schemat linii kolejowych. Aby powiększyć kliknij w obrazek

Wspólne honorowanie biletów ZTM, KM i PKP InterCity w okresie 27 maja – 11 czerwca

Bilety ZTM będą obowiązywały:

 • w pociągach KM na odcinku Wieliszew – Legionowo – Warszawa Zachodnia oraz w pociągach linii RL na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina
 • w pociągach KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec
 • w pociągach PKP Intercity na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Legionowo (tylko pociągi KORMORAN i POLARIS) i Warszawa Gdańska – Legionowo, w wagonach kl. 2 z miejscami do siedzenia.

Uwaga! W pociągach PKP IC będą obowiązywały wyłącznie bilety ZTM ważne w I i II strefie. Przewóz rzeczy, zwierząt i rowerów będzie odbywał się według zasad i taryfy PKP IC.

W pociągach KM i PKP IC pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, czyli np. 30.05 godz. 08.15, a osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować.

Bilety KM (sieciowe oraz do odpowiednich stacji) będą obowiązywały:

 • w metrze na odcinku Dworzec Gdański – Centrum
 • w pociągach SKM S3 i S9 na całej trasie i we wszystkich pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia
 • w tramwajach linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni) i linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny), tramwajach i autobusach na trasie: Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.

Bilety PKP IC (sieciowe, weekendowe oraz wydane na przejazd w relacjach z / do stacji Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska lub przez Warszawę) będą obowiązywały:

 • w metrze na odcinku Dworzec Gdański – Centrum
 • w pociągach SKM S9 na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia
 • w tramwajach linii 28 (Dw. Gdański – Warszawa ZOO – Dw. Wschodni) i linii 41 (Warszawa ZOO – Dw. Gdański – Dw. Centralny), tramwajach i autobusach na trasie: Dw. Gdański – Andersa – Marszałkowska – Centrum oraz innych tramwajach i autobusach na trasach pokrywających się z tymi odcinkami.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

9 razy komentowano

 1. Fety nie będzie, pokrzyżowaliśmy Romkowi plany i otworzył drogę bez przecinania wstęgi

 2. Zostanie oddana tak, aby zrobić z tego gminną fetę. Urodziny Smogorzewskiego już były – grał Akcent, to może drogę zostawili na urodziny Grabca – zawsze to taniej bawić się i świętować za “publiczne” – czyli w rozumieniu włodarzy niczyje, niż za swoje

 3. …. A KIEDY ZOSTANIE ODDANA DO UŻYTKU DROGA POMIĘDZY STACJAMI LEGIONOWO I LEGIONOWO-PIASKI ? OD KILKU MIESIĘCY NIC TAM SIĘ NIE DZIEJE, A DROGA WYGLĄDA NA GOTOWĄ DO PUSZCZENIA RUCHU. NA CO CZEKAMY ??

 4. Remont mostu Gdańskiego miał się już dawno zakończyć i zapewne plan był aby zamknąć tory pomiędzy W-wą Wschodnią a Warszawą Pragą a większość relacji uruchomić przez W-wę Gdańską. Wyszło jak zwykle czyli do d….y.
  Teraz wypada uzbroić się w cierpliwość, rower, buty i co tam jeszcze kto ma w zanadrzu. Ewentualnie jakiś zaległy urlop można wykorzystać do 11 czerwca.

 5. “Niestety, ale musimy pogodzić się z trudnieniami, aby potem żyło się lepiej (remonty).”

  Przecież utrudnień można było praktycznie uniknąć bo mamy alternatywną trasę przez Dworzec Gdański z idealną przesiadką do metra
  Ale “niedasię” bo trwa również remont Mostu Gdańskiego który to remont trwa chyba rok i zostanie zakończony we wrześniu.
  Remont trwa tak długo bo pracownicy pracują od 8-16 kiedy jadę koło 17 na moście nie ma już nikogo a wszystkie maszyny są przypięte łańcuchami
  Zapewne wygrała najtańsza oferta gdzie aby było taniej zatrudniono garstkę ludzi

 6. Niestety, ale musimy pogodzić się z trudnieniami, aby potem żyło się lepiej (remonty).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button