Reklama
KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Region: Od 13 marca zmienią rozkład jazdy pociągów. Będą spore utrudnienia

W niedzielę (13.03) w życie wchodzi nowy rozkład jazdy na kolei. Niestety przyniesie on wiele mało korzystnych zmian dla podróżnych. Głównym powodem utrudnień mają być wiosenne remonty infrastruktury kolejowej – możemy przeczytać w komunikacie przesłanym przez Koleje Mazowieckie.

Reklama

Na linii numer 9 (Warszawa – Działdowo) nadal będą trwały utrudnienia związane z remontem Mostu Gdańskiego. Ponadto w związku z budową trasy świętokrzyskiej w dniach 27 maja – 11 czerwca na linii zostaną zamknięte obydwa tory na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Spowoduje to konieczność odwołania części pociągów, a pociągi lotniskowe będą kursowały objazdem przez Warszawę Wschodnią Towarową. Część pociągów będzie kursowała w skróconej relacji Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Dla mieszkańców powiatu legionowskiego oznacza to mniejszą liczbę pociągów dowożących do ścisłego centrum Warszawy.

Dodatkowo, w związku z kursowaniem pociągów dalekobieżnych przez Warszawę Gdańską, wystąpią istotne zmiany w kursowaniu pociągów osobowych Kolei Mazowieckich do i z Warszawy Gdańskiej. Szczegółowe rozkłady można znaleźć na stronie internetowej Kolei Mazowieckich.

Pociąg „Słoneczny” czasowo odwołany

Na linii Warszawa – Gdańsk, na szlaku Gdańsk Wrzeszcz – Sopot, PKP PLK S.A. zaplanowały prace modernizacyjne, które spowodują poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Dodatkowo sytuację utrudni, planowane w maju 2016 roku, całkowite zamknięcie odcinka Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia. W związku z powyższym znacznie (o blisko 102 minuty) wydłużyłby się czas jazdy pociągu „Słoneczny”, dlatego spółka podjęła decyzję o tymczasowym odwołaniu pociągu w okresie od 13 marca do 19 czerwca. Pociąg wróci na tory od 25 czerwca i w okresie wakacji będzie kursował codziennie.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Ależ w powiecie można żyć, utrudnione będzie wydostanie się w kierunkach innych powiatów z uwagi na mniejszą ilość pociągów. Na szczęście to przejściowe trudności i może jakoś się przeżyje.

  2. O dobre rozwiązanie, niech wyprowadzą się wszyscy niezadowoleni. Ciekawe czy ta garstka która pozostanie da radę utrzymać miasto ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button