Region: Od 13 marca zmienią rozkład jazdy pociągów. Będą spore utrudnienia

Fot. arch. Legio24

W niedzielę (13.03) w życie wchodzi nowy rozkład jazdy na kolei. Niestety przyniesie on wiele mało korzystnych zmian dla podróżnych. Głównym powodem utrudnień mają być wiosenne remonty infrastruktury kolejowej – możemy przeczytać w komunikacie przesłanym przez Koleje Mazowieckie.

Na linii numer 9 (Warszawa – Działdowo) nadal będą trwały utrudnienia związane z remontem Mostu Gdańskiego. Ponadto w związku z budową trasy świętokrzyskiej w dniach 27 maja – 11 czerwca na linii zostaną zamknięte obydwa tory na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Spowoduje to konieczność odwołania części pociągów, a pociągi lotniskowe będą kursowały objazdem przez Warszawę Wschodnią Towarową. Część pociągów będzie kursowała w skróconej relacji Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Dla mieszkańców powiatu legionowskiego oznacza to mniejszą liczbę pociągów dowożących do ścisłego centrum Warszawy.

Dodatkowo, w związku z kursowaniem pociągów dalekobieżnych przez Warszawę Gdańską, wystąpią istotne zmiany w kursowaniu pociągów osobowych Kolei Mazowieckich do i z Warszawy Gdańskiej. Szczegółowe rozkłady można znaleźć na stronie internetowej Kolei Mazowieckich.

Pociąg „Słoneczny” czasowo odwołany

Na linii Warszawa – Gdańsk, na szlaku Gdańsk Wrzeszcz – Sopot, PKP PLK S.A. zaplanowały prace modernizacyjne, które spowodują poważne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Dodatkowo sytuację utrudni, planowane w maju 2016 roku, całkowite zamknięcie odcinka Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia. W związku z powyższym znacznie (o blisko 102 minuty) wydłużyłby się czas jazdy pociągu „Słoneczny”, dlatego spółka podjęła decyzję o tymczasowym odwołaniu pociągu w okresie od 13 marca do 19 czerwca. Pociąg wróci na tory od 25 czerwca i w okresie wakacji będzie kursował codziennie.

/red/

4 razy komentowano artykuł "Region: Od 13 marca zmienią rozkład jazdy pociągów. Będą spore utrudnienia"

  1. Ależ w powiecie można żyć, utrudnione będzie wydostanie się w kierunkach innych powiatów z uwagi na mniejszą ilość pociągów. Na szczęście to przejściowe trudności i może jakoś się przeżyje.

  2. O dobre rozwiązanie, niech wyprowadzą się wszyscy niezadowoleni. Ciekawe czy ta garstka która pozostanie da radę utrzymać miasto ????

  3. to się wyprowadź

  4. W tym durnym powiecie to się normalnie żyć nie da!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *