Reklama

Biznes, praca, pieniądzeKomunikacjaWiadomości

Region: Nowe połączenia z lotniska Warszawa-Modlin

Reklama

Znajdujące się w Nowym Dworze Mazowieckim lotnisko Warszawa-Modlin ma już nowy rozkład lotów na lato 2016 roku. W rozkładzie pojawiły się cztery nowe trasy do Korfu, Kolonii, Goteborga i Malagi. Powróciły także dotychczasowe kierunki sezonowe. Jak informują władze lotniska, w sezonie letnim o 7,8% zwiększy się liczba wszystkich operacji lotniczych.

Reklama

Nowe połączenia do Korfu i Kolonii obsługiwane będą raz w tygodniu, a do Goteborga i Malagi dwa razy w tygodniu. Jeśli chodzi o połączenia sezonowe, to z modlińskiego lotniska będzie można udać się do takich miejscowości jak: Alicante (3 razy w tygodniu), Palma (2 razy w tygodniu), Chania (1 raz w tygodniu), Piza (2 razy w tygodniu), Trapani (2 razy w tygodniu) i Saloniki (2 razy w tygodniu).

Dodatkowo częściej niż dotychczas obsługiwane będą połączenia do Wielkiej Brytanii i Irlandii: Dublin (1 raz dziennie), Londyn (4 razy dziennie) i Manchester (3 razy w tygodniu).

Letni rozkład jazdy ma obowiązywać do 29 października.

– W marcu, w Modlinie obsługiwaliśmy średnio 7,5 tys. podróżnych oraz 47 startów i lądowań dziennie. Latem przyjmiemy jeszcze więcej pasażerów, a częstotliwość lotów zwiększy się do średnio 51 operacji lotniczych w ciągu dnia. Największa kumulacja lotów przypada na godz. 19-22 dlatego wszystkim podróżnym, których lot zaplanowany jest w godzinach szczytu, zalecamy przybycie na lotnisko możliwie jak najwcześniej – nawet 3 godziny przed odlotem – mówi Piotr Okienczyc, Prezes Lotniska Warszawa Modlin.

W sezonie letnim Lotnisko Warszawa Modlin odnotuje 7,8% wzrost liczby operacji lotniczych w porównaniu z zimą 2015/2016 i 10,5% wzrost w stosunku do sezonu letniego 2015 r.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

2 razy komentowano

  1. “do 29 października” czytaj ze zrozumieniem a nie jak pisbeton

  2. “…Letni rozkład jazdy ma obowiązywać do 29 października…” – mamy kwiecień – tzn obowiązuje? – czy dopiero ma zamiar obowiązywać ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close