ReklamaMazowsze - wiadomości z regionuTelekomunikacja dla CiebieWiadomości

Region: Nowa aplikacja ułatwi kontakt z Centrum Powiadamiania Ratunkowego

Reklama

Alarm112 to nowa aplikacja uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej celem jest ułatwienie kontaktu z Centrum Powiadamiania Ratunkowego osobom głuchym, niedosłyszącym oraz pozbawionym możliwości mówienia.

Reklama

Bezpłatną aplikację można już pobrać z Google Play – dla telefonów z systemem Android oraz App Store – dla iPhone’a. Można jej używać po dokonaniu rejestracji.

– Aplikacja mobilna Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące. W Alarm112 możliwe jest, poprzez wybór odpowiednich piktogramów, określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna. Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych skierowanie zdarzenia do odpowiednich służb ratunkowych – czytamy w komunikacie wydanym przez MSWiA.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close