Reklama
KulturaLegionowskiMazowszePo godzinachWarszawa

Region: Noc Muzeów po raz jedenasty

17 maja w całej Polsce odbędzie się XI Edycja Nocy Muzeów. Tego dnia, tradycyjnie już, wiele instytucji otworzy swoje drzwi dla odwiedzających w godzinach wieczornych i nocnych. Jakie atrakcje czekają na nas w regionie?

Reklama

13-muzeaMuzeum Historyczne w Legionowie. Fot. Legio24

W Legionowie

Muzeum Historyczne w Legionowie zaprasza na Noc Muzeów pod hasłem “De Profundis… Archeologia Ziem Powiatu Legionowskiego”. Początek wydarzenia o godzinie 17:30. W programie m.in. prezentacja pracy archeologa, wizyta w pracowni konserwatorskiej w pawilonie Muzeum, otwarcie wystawy stałej “De Profundis… Archeologia Ziem Powiatu Legionowskiego”, rekonstrukcja starożytnej metody wytopu żelaza, festiwal ognia oraz warsztaty edukacyjne.
Muzeum otwarte będzie dla zwiedzających do godziny 0.30.

Plakat - Willa KRZYWE Plakat - Filia KRZYWE

W Nowym Dworze Mazowieckim

Nowodworski Ośrodek Kultury oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej Perepłut zapraszają do siedziby NOKu, gdzie zainteresowani będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in.: warsztat robienia biżuterii średniowiecznej, możliwość strzelania z łuku, pokazy ognia w wykonaniu Macieja Kierzkowskiego i Daniela Nowaka z grupy fire show Children of Fire, zabawy i gry średniowieczne dla dzieci i nie tylko, a także prezentacja strojów, narzędzi, biżuterii stylizowanej na wieki średnie (ze zbiorów Adama Gozdalika oraz GRH Perepłut). Impreza rozpocznie się o godz. 17.00.

b5a5cf3efd130587-1374

W Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie
Udostępnione zostaną ekspozycje: Apartament Wielki i Królewski, Arkady Kubickiego, Galeria Malarstwa, Rzeźby i Sztuki Zdobniczej, Galeria Lanckorońskich z obrazami Rembrandta, wystawa Złoto Kolumbii. Będzie można zobaczyć obrazy Jana Matejki po konserwacji – w tym słynny obraz “Konstytucja 3 Maja”. Zwiedzający będą mogli także udać się do pałacu Pod Blachą z Apartamentem Księcia Józefa Poniatowskiego i wystawą Kobierców Wschodnich z kolekcji Teresy Sahakian. W trakcie Nocy Muzeów odbędą się także wykłady, spotkania literackie i liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie też dodatkowych atrakcji.

Muzeum Historii Polski
Muzeum Historii Polski oferuje w Noc Muzeów grę przestrzenną prezentującą życie w PRL-u, projekcję wybranych filmów MHP i prezentację jego najnowszych publikacji historycznych

Muzeum Powstania Warszawskiego
Tegoroczna Noc Muzeów to ostania szansa na zobaczenie wystawy O broni – militaria ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego, która jest dostępna dla zwiedzających od sierpnia 2012. Zwiedzającym nieodpłatnie udostępniona będzie także wieża widokowa. Dodatkowo planowane są atrakcje związane z filmem “Powstanie Warszawskie”.

Muzeum Wojska Polskiego
W Noc Muzeów dostępne będą wszystkie ekspozycje stałe i najnowsze wystawy czasowe. Dostępny dla zwiedzających będzie park plenerowy oraz kabiny samolotów, śmigłowców oraz pojazdów pancernych. Swoje umiejętności przedstawią również Grupy Rekonstrukcji Historycznych.

Muzeum Narodowe w Warszawie
W Noc Muzeów zainaugurowana zostanie Wieczorynka w muzeum, czyli zajęcia dla dzieci. Dla osób czekających na wejście do muzeum przygotowano animacje plastyczne na Dziedzińcu Głównym oraz pokaz walk rycerskich na Dziedzińcu im. Stanisława Lorentza.

Komenda Główna Policji
Premierę podczas Nocy Muzeów będzie miała Komenda Główna Policji, która udostępni zwiedzającym obiekty, na co dzień niedostępne dla osób postronnych. Będzie można zobaczyć m.in. gabinet Komendanta Głównego Policji oraz miejsca narad kierownictwa polskiej Policji – Salę Generalską.

/DB/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button