Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Region: Narodowe Święto Niepodległości. Poważne zmiany w komunikacji

Reklama

Podróż do Warszawy w dniu Narodowego Święta Niepodległości może być dla mieszkańców powiatu legionowskiego dość kłopotliwa – szczególnie jeśli za środek transportu obiorą sobie autobus lub własny samochód. Przeróżne uroczystości, marsze, pikiety i demonstracje mogą skutecznie utrudnić dotarcie do celu. Na szczęście alternatywą może być transport kolejowy.

Reklama

Jak informują Koleje Mazowieckie, w poniedziałek (11.11), w godz. od 4:00 do 24:00 będzie obowiązywało wzajemne honorowanie wszystkich ważnych biletów ZTM Warszawa (ZTM), PKP Intercity (PKP IC), Kolei Mazowieckich – KM (KM) i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA).

Zasady wzajemnego honorowania biletów

  • Bilety KM będą honorowane w pojazdach ZTM Warszawa (tramwaje, autobusy, metro, pociągi SKM Warszawa) na obszarze I i II strefy biletowej oraz w pociągach PKP IC oraz ŁKA na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach). Z honorowania wyłączone są pociągi PKP IC kategorii EIP (Ekspres Intercity Premium), wagony sypialne i wagony z miejscami do leżenia;
  • Bilety ZTM Warszawa będą honorowane w pociągach KM na obszarze I i II strefy biletowej ZTM,
  • Bilety PKP IC będą honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach);
  • Bilety ŁKA będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich, na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia (w obu kierunkach);

UWAGA: W pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne (Polregio) nie obowiązuje honorowanie biletów KM.

Bierzesz udział w Biegu Niepodległości? Pojedziesz za darmo!

W związku z organizowanym w Warszawie Biegiem Niepodległości, jego uczestnicy na podstawie numeru startowego, są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu środkami lokalnego transportu zbiorowego w m. st. Warszawie oraz pociągami uruchamianymi przez Koleje Mazowieckie w granicach I strefy biletowej ZTM.

Bilet Wycieczkowy

Koleje Mazowieckie przypominają, że od piątku (8.11) do poniedziałku (11.11) do godz. 24:00 można podróżować taniej dzięki ofercie Bilet Wycieczkowy.

Utrudnienia na terenie Warszawy

Osoby, które w poniedziałek zamierzają przemieszczać się po Warszawie komunikacją miejską znajdą wszelkie niezbędne informacje na stronie internetowej ZTM Warszawa. Kliknij w link TUTAJ.

/red., KM, ZTM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close