Region: Mieszkańcy Mazowsza nie czekają na ostatnią chwilę! Już 160 tys. wniosków do programu „Dobry Start”

Fot. freeimages.com

Tylko od 1 lipca na Mazowszu złożono prawie 160 tys. wniosków w programie Dobry Start. Najliczniejszą grupę wnioskodawców, jak do tej pory stanowili mieszkańcy Warszawy. Teraz urzędnicy spodziewają się jeszcze większej ilości wniosków o dofinansowanie. Z początkiem sierpnia rodzice i opiekunowie mogą bowiem składać wnioski już nie tylko online, ale również w sposób tradycyjny – w urzędzie lub wysłać pocztą.

Od 1 do 31 lipca mieszkańcy Mazowsza swoje wnioski mogli przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną – przez portal empatia.mrpips.gov.pl oraz za pomocą bankowości elektronicznej. Na Mazowszu w ten sposób złożonych zostało blisko 158 tys. wniosków, co świadczy o dużej popularności programu. Najwięcej wniosków zostało złożonych w Warszawie. Do końca lipca przekazano do gmin na realizację programu ponad 123 mln zł. Pierwsze środki na wypłatę świadczeń gminy otrzymały około 10 lipca – informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Przypominamy, że złożenie wniosku w programie Dobry Start w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia, nie później niż do 30 września. W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony później, samorząd ma 2 miesiące na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Ostateczny termin, do kiedy należy złożyć wniosek o świadczenie w programie Dobry Start to 30 listopada. Złożenie wniosku po tym terminie sprawi, że prawo do świadczenia przepadnie.

Co to za program? Kto może dostać pieniądze?

Dobry Start jest wsparciem dla rodzin, w którym nie obowiązuje żadne kryterium dochodowe. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde dziecko uczące się do ukończenia 20 lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – 24 roku życia. Z programu Dobry Start, który jest inwestycją w edukację polskich dzieci, skorzysta na Mazowszu około 700 tys. uczniów.

/red., MUW/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Region: Mieszkańcy Mazowsza nie czekają na ostatnią chwilę! Już 160 tys. wniosków do programu „Dobry Start”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *