Reklama
KomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Lotnisko w Modlinie coraz bliżej wyników z 2019 roku

Reklama

Wrzesień to kolejny doskonały miesiąc dla lotniska w Modlinie. W tym okresie z jego usług skorzystało ponad 206 tysięcy pasażerów. To o prawie 140% więcej niż w szczycie sezonu wakacyjnego roku 2020.

Reklama

Oddalone zaledwie o 38 kilometrów od ścisłego centrum Warszawy Lotnisko Warszawa/Modlin w szybkim tempie odbudowuje ruch lotniczy. Atrakcyjna siatka połączeń lotniczych i korzystne ceny powodują, że liczba pasażerów zbliża się do tej z okresu przed pandemią. Nie bez znaczenia jest też fakt znoszenia obostrzeń dotyczących obowiązkowej kwarantanny przy podróżowaniu do coraz większej liczby państw.

We wrześniu z podwarszawskiego Lotniska skorzystało 206 274 podróżnych. To blisko 84% wyniku z września 2019, czyli jednego z lepszych miesięcy w historii Modlina.

W miesiącach urlopowych 2021 podróżni mieli możliwość skorzystania z połączeń na 53 kierunkach. W sezonie Zima 2021/2022 będzie ich 46, w tym 5 nowych: Aarhus w Danii, Helsinki, Malta, Ryga i Sztokholm.

Baza dla siedmiu maszyn

Lotnisko w Modlinie jest stałą bazą dla siedmiu samolotów Ryanair. Do końca tego roku część „tradycyjnych” maszyn Boeing 737-800 zostanie zastąpiona przez trzy Boeingi 737-8200 „Gamechanger”, w barwach Buzz. Pierwszy z nich przyleciał na lotnisko 6 października br.

Zmiany w zarządzie

Od 10 września br. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. ma nowy, dwuosobowy Zarząd, który tworzą: p. o. Prezesa Zarządu – Tomasz Szymczak oraz Wiceprezes Zarządu – Grzegorz Hlebowicz.

/red., mat. prasowe/

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button