Reklama

KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Region: Lotnisko w Modlinie obsłużyło w październiku ponad 220 tys. pasażerów

Reklama

W październiku Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył ponad 220 tys. pasażerów i ponad 1300 operacji lotniczych. To niestety mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i to aż o ponad 3%. Czy to oznacza, że dobra passa modlińskiego lotniska dobiegła końca?

Reklama

– Mniejsza o 3,4% liczba podróżnych w stosunku do października 2015 r. wynika z przekierowania połączeń krajowych (Gdańsk i Wrocław) na lotnisko Chopina w Warszawie – czytamy w komunikacie zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego w Modlinie.

Są jednak i dobre wiadomości. Baza Ryanaira na lotnisku w Modlinie powiększyła się w ubiegłym miesiącu o trzeci samolot. – Nowy, na stałe zbazowany statek powietrzny oznacza bardzo dużo korzyści zarówno dla pasażerów jak i samego portu, m. in. wiele nowych miejsc pracy dla członków załóg, nowe kierunki lotnicze oraz większą częstotliwość połączeń – mówi Leszek Chorzewski, prezes zarządu Lotniska Warszawa/Modlin. – Więcej lotów przewiduje się między innymi na trasach do: Bristolu (z 3 do 4 tyg.) i Mediolanu Bergamo (z 6 do 7 tyg.) – dodaje.

Od początku tego roku z lotniska skorzystało 2,4 mln podróżnych. Według szacunków zarządu spółki, w całym 2016 r. port przyjmie ok. 2,8 mln osób.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close