Reklama

KomunikacjaMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Lipiec kolejnym udanym miesiącem dla lotniska w Modlinie. Niebawem nowe kierunki połączeń

Reklama

Kolejny miesiąc wzrostu liczby odprawionych pasażerów na Lotnisku Warszawa-Modlin. W lipcu z usług tego portu lotniczego skorzystało 206 013 pasażerów. Oznacza to wzrost o ponad 86 procent w stosunku do ubiegłego miesiąca i aż o ponad 212 procent więcej niż w lipcu 2020 r. – czytamy w komunikacie zarządu Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Reklama

Lotnisko sukcesywnie rozwija swoją siatkę połączeń poprzez uruchamianie nowych kierunków. Następuje także wzrost liczby połączeń na już istniejących trasach. W lipcu pasażerowie mogli korzystać z oferty blisko 170 połączeń tygodniowo na 54 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.

– Liczby te pokazują jak szybko odbudowuje się ruch pasażerski na naszym Lotnisku. W lipcu osiągnęliśmy już niemal 70 proc. poziomu ruchu z lipca 2019 roku – mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Nowe kierunki już niebawem

Już od najbliższego sezonu zimowego miłośników taniego latania z Modlina czekają kolejne inauguracje nowych połączeń. Tym razem siatka połączeń Portu zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu, Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

– Nasz Port jest wygodnie usytuowany dla mieszkańców stołecznej aglomeracji, a także – całej północno-wschodniej Polski. Mamy do zaoferowania wszystkim zainteresowanym bardzo atrakcyjną sieć bezpośrednich regularnych połączeń europejskich i na Bliski Wschód. Wraz z zimowym rozkładem lotów na naszym lotnisku pojawi się kilka nowych kierunków, wśród nich niezaprzeczalnym hitem będą długo wyczekiwane przez Pasażerów, całoroczne połączenia do Aarhus w Danii, do stolicy Malty -Valletty, Helsinek w Finlandii i łotewskiej Rygi – dodaje Prezes Chorzewski.

Podróżni wybierają Modlin

Wakacje to przede wszystkim czas turystycznych wyjazdów. Korzystający z niskokosztowych połączeń podróżni wybierają Lotnisko Warszawa-Modlin, mając na uwadze rozbudowaną ofertę lotów, połączoną z możliwością dogodnego dojazdu do Portu, zarówno ze stolicy, jak i całej Polski. Na Lotnisko można dotrzeć samochodem, pociągiem czy autobusem. Bezpośrednie, regularne połączenia autobusowe do i z Warszawy zapewniają przewoźnicy Contbus i Flixbus.

Lotnisko Warszawa-Modlin to port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Od uruchomienia z lotniska pierwszych połączeń, skorzystało z niego prawie 19 milionów pasażerów.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Z innej beczki… Czy jakiś minister, może obrony, może kultury, mógłby zająć się ulicą Joachima Lelewela w Legionowie. Ulica jest piaszczysta, pozbawiona jakiejkolwiek nawierzchni, zarasta krzakami a ostatnio zapadła się tam studzienka telekomunikacyjna co grozi wypadkiem. Zapraszam władze miasta z prezydentem na czele, na spacer tą ulicą, tylko załóżcie trampki albo kalosze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button