Reklama
KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Latem z Legionowa pojedziesz do Ustki. Koleje Mazowieckie chcą wznowić pociąg „Słoneczny”

Reklama

Koleje Mazowieckie otrzymały zielone światło na uruchomienie nowego połączenia kolejowego z Warszawy do Ustki. Pociąg ma kursować codziennie w okresie wakacji, a jednym z przystanków na jego trasie ma być Legionowo.

Reklama

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego poinformował w komunikacie, że przyznał otwarty dostęp do przewozów pasażerskich spółce Koleje Mazowieckie, która planuje w okresie wakacyjnym uruchomić nowe połączenie z Warszawy do Ustki. Pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Ustka kursować będzie codziennie w okresie wakacji letnich od 2022 do 2026 roku. Skład jadąc nad morze i z powrotem zatrzymywać się będzie na stacjach: Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów, Mława Miasto, Działdowo, Iława Główna, Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk oraz Ustka.

Z Warszawy nie tylko nad morze. Także do Niemiec, Holandii i Belgii

Zgodnie z decyzją regulatora rynku kolejowego zostanie uruchomione jeszcze jedno ciekawe połączenie w naszym regionie. Spółka RegioJet uzyskała zgodę na uruchomienie połączenia z Warszawy przez Niemcy i Holandię do Belgii. Pociągi zatrzymywać się będą na stacjach: Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Łowicz Główny, Kutno, Konin, Września, Poznań Główny, Świebodzin, Rzepin, Frankfurt (Oder), Berlin Ostbahnhof, Berlin Hbf., Hannover, Amsterdam Centraal, Schiphol, Den Haag HS, Rotterdam Centraal, Roosendaal, Antwerpen-Centraal, Brussel-Central, Brussel-Zuid, Gent-Sint-Pietres, Brugge, Oostende. Składy mają kursować codziennie.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button