ReklamaCiekawostkiLegionowskiPo godzinachWiadomości

Region: Koleje Mazowieckie znów zagrają z WOŚP. Co można wylicytować?

Reklama

Także w tym roku Koleje Mazowieckie przystępują do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tegorocznych aukcjach, prowadzonych za pośrednictwem Allegro, można wylicytować m.in. szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego „Elf”, przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu, dzień w dyspozyturze, a także wyjątkowe przedmioty związane z 15-leciem popularnego przewoźnika.

Reklama

Coroczne Finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Jej najistotniejszym elementem jest jednodniowa zbiórka publiczna, która odbywa się co roku – w drugą niedzielę stycznia. Angażuje się w nią blisko 1750 sztabów w całej Polsce i na świecie oraz 120 tysięcy wolontariuszy. Celem tegorocznego 28. Finału WOŚP będzie zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji, szczególnie w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii czy neurochirurgii.

Jednym ze sposobów wsparcia celu, jakim jest „zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”, są licytacje. Wśród blisko 10 tysięcy wyjątkowych przedmiotów, które można wylicytować są także niespodzianki od Kolei Mazowieckich:

Szkolenie na symulatorze EN76 Elf

Szkolenie to dwie godziny, podczas których można poczuć się jak maszynista. Zwycięzca aukcji pojedzie na jednej ze zwizualizowanych tras stanowiących odzwierciedlenie odcinków linii kolejowych: Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, Warszawa Zachodnia – Piaseczno, Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna, Warszawa Wschodnia – Legionowo. Szkolenie odbywa się pod okiem instruktora, który pełni funkcję dyżurnego ruchu. Po jego zakończeniu otrzymujemy certyfikat.

Przejazd w kabinie maszynisty

Zwycięzca licytacji będzie mógł zasiąść obok maszynisty w kabinie lokomotywy, wagonu sterowniczego lub jednego z elektrycznych zespołów trakcyjnych: Elfa, Flirta, Impulsa, bądź różnych typów EN57 i razem z nim przejechać na wybranym odcinku dowolnej trasy. Koleje Mazowieckie uruchamiają blisko 800 połączeń w dobie, więc jest w czym wybierać. Zwycięzca aukcji będzie miał niepowtarzalną okazję zwiedzić także zaplecze techniczne Kolei Mazowieckich, w jednej z czterech lokalizacji: Warszawa Grochów, Warszawa Ochota, Sochaczew lub Tłuszcz.

Dzień w Dyspozyturze Kolei Mazowieckich

Zwycięzca licytacji będzie mógł wejść do pomieszczenia operacyjnego Dyspozytury Kolei Mazowieckich i poznać sekrety pracy dyspozytorów, zobaczyć narzędzia informatyczne, które wspomagają zarządzanie organizacją ruchu kolejowego na obszarze Mazowsza i całego kraju, odbyć szkolenie, które przybliży zakres zadań Dyspozytury, technikę ruchu kolejowego, organizację ruchu kolejowego, sygnalizację kolejową. Dowie się, jak zarządzać sytuacjami kryzysowymi. Ponadto wraz z kierownikiem Dyspozytury weźmie udział w odprawie z naczelnikiem Dyspozytury Polskich Linii Kolejowych w sprawie bieżącej organizacji ruchu kolejowego. Na koniec tego pełnego wrażeń dnia, uczestnik otrzyma certyfikat. Ponadto kierownik Dyspozytury zaprosi go na typowy, roboczy lunch.

Medal z okazji 15-lecia Kolei Mazowieckich

Odlewany medal (o średnicy około 6 cm) wyprodukowany z okazji 15-lecia Kolei Mazowieckich. Na rewersie znajduje się napis „15 lat Kolei Mazowieckich – Przyjaciele Kolei Mazowieckich 2004 – 2019”, na awersie wytłoczony jest pojazd Impuls na tle konturów  Mazowsza.

Kalendarz z pociągami

Kalendarz ścienny na 2020 rok z pociągami Kolei Mazowieckich. W unikatowym kalendarzu znalazły się niezwykłe kadry, w których uwieczniliśmy nasze biało – zielono – żółto – szare pojazdy.

Filiżanka z logo KM

Filiżanka wyprodukowana okazji 15-lecia spółki „Koleje Mazowieckie – KM” przez Ćmielów Design Studio, najnowszą markę polskich fabryk „Chodzież” i „Ćmielów. Na białej porcelanie naniesiono srebrne logo Kolei Mazowieckich. Ponadto, na pozór klasyczny zestaw jest zdobiony srebrną obwolutą, która podkreśla wyjątkowy kształt filiżanki.

Instaramka z Pol&Rock Festival

Ramka jest oryginalnym gadżetem dla wiernego fana festiwalu, a także miłośnika kolejnictwa, ponieważ upamiętnia pierwszy wjazd Kolei Mazowieckich na wielkopolskie tory.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close