Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Europejski Dzień bez Samochodu już w niedzielę. Komunikacja miejska będzie darmowa

Reklama

W najbliższą niedzielę (22.09) przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji podróż wszystkimi środkami transportu publicznego będzie darmowa. Jednodniowa promocja dotyczy wszystkich linii ZTM i KM, a więc obowiązywać będzie w autobusach, tramwajach, metrze i pociągach.

Reklama

– Transport zbiorowy w aglomeracji warszawskiej uchodzi za wzorowy dla pozostałych aglomeracji w Polsce. Dzięki stale rozwijającej się ofercie „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” mieszkańcy mogą z jednym biletem podróżować tramwajami, autobusami, metrem oraz pociągami SKM, KM i WKD (korzystając z biletu ZTM od dobowego wzwyż). To sprzyja pozostawieniu samochodu i zamianie go, choćby na jeden dzień w roku, na transport publiczny. Pamiętajmy, że w dobie narastającego problemu z zakorkowaniem dużych miast oraz rosnącym poziomem zanieczyszczenia powietrza, nasze komunikacyjne wybory mają wymiar ogólnospołeczny i rzutują na przyszłość. Warto zatem pomyśleć, ile w codziennym życiu sami możemy zrobić dla poprawy jakości powietrza. Może warto zacząć od zmiany środka transportu? – czytamy w komunikacie przesłanym przez Koleje Mazowieckie.

Do korzystania z miejskiej komunikacji zachęca także Zarząd Transportu Miejskiego – Komunikacja miejska może być doskonałym środkiem transportu dla wszystkich, którzy chcą się poruszać po mieście sprawnie, wygodnie i bezpiecznie. Można oczywiście wsiąść do samochodu (jeśli tak, to najlepiej w kilka osób), ale może warto przespacerować się na przystanek, rozruszać mięśnie, a potem spotkać znajomych, którzy tak jak my rano jadą do pracy lub odwożą dzieci do szkół i przedszkoli? – czytamy na stronie internetowej ZTM.

/red., KM, ZTM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close