Reklama
KomunikacjaLegionowskiMazowsze

Region: Dzień Bez Samochodu, czyli darmowe przejazdy autobusami i koleją

W poniedziałek (22.09) obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji ZTM zaoferował pasażerom darmowe przejazdy. Szczegóły poniżej.

Reklama

Wchodzisz do autobusu lub pociągu SKM i chcesz skasować bilet? Nie tym razem. W poniedziałek każdy z nas może pominąć ten krok. Osoby nieposiadające Warszawskiej Karty Miejskiej, a korzystające np. z biletów przesiadkowych czy czasowych, w tym dniu nie są zobowiązane do płacenia za przejazd. Nie muszą przy tym obawiać się kontroli i mandatu.

Zarząd Transportu Miejskiego Warszawa postanowił w ten sposób zachęcić podróżnych do korzystania ze środków transportu publicznego. Darmowe przejazdy obowiązują w 1 i 2 strefie biletowej – obejmują one poruszanie się autobusem, metrem, tramwajem, SKM oraz pociągami Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”. Skorzystają także osoby posiadające własny środek transportu, które dojeżdżają do parkingów P+R – w tym dniu ci kierowcy nie będą musieli uiścić opłaty za parkowanie.

Materiały ZTM
Materiały ZTM

W akcję włączyły się także Koleje Mazowieckie, które w poniedziałek (22.09) oferują pasażerom specjalne kupony uprawniające do darmowych przejazdów.

Zobacz także:

/nk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button