Reklama
KomunikacjaLegionowskiWiadomości

Region: Czerwiec na kolei. Zmiana rozkładu jazdy i „pociąg słoneczny”

Czerwiec na kolei zapowiada się dość intensywnie. Najpierw, 10 czerwca czeka nas korekta rozkładu jazdy pociągów, później – 23 czerwca – po raz 14 na tory wyjedzie „pociąg słoneczny”. Co te zmiany oznaczają dla podróżnych z terenu powiatu legionowskiego?

Reklama

W najbliższą niedzielę (10.06) zmienia się rozkład jazdy pociągów obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie. – Zmiana rozkładu jest związana z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – informuje w swoim komunikacie mazowiecki przewoźnik kolejowy. Co zmiany oznaczają dla podróżnych z terenu powiatu legionowskiego?

Jak czytamy w komunikacie Kolei Mazowieckich, w związku z modernizacją infrastruktury ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia p.8, a ruch pociągów na Moście Gdańskim w dalszym ciągu będzie odbywać się po jednym czynnym torze.

Od 10 czerwca do 19 czerwca, w związku z naprawą przejazdu kolejowego w Pomiechówku, ruch pociągów na odcinku Modlin – Nasielsk będzie prowadzony wahadłowo po jednym torze. Część pociągów KM zostanie odwołana, wybrane pociągi nie zatrzymają się na odcinku Modlin – Nasielsk. Zastąpi je komunikacja autobusowa.

„Słoneczny” na torach po raz czternasty!

23 czerwca na tory po raz kolejny wyruszy „pociąg słoneczny”, którym nie tylko z Warszawy, ale także ze stacji w Legionowie dojedziemy wprost nad polskie morze.

– W tym roku pociąg „Słoneczny” zostanie uruchomiony już po raz czternasty. Z roku na rok to połączenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem podróżnych. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja spotka się co najmniej z takim samym entuzjazmem naszych klientów, jak w ubiegłym roku, kiedy to z podróży „Słonecznym” skorzystało 111 tys. osób – mówił Robert Stępień, prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich.

W swój pierwszy w tym roku kurs „Słoneczny” rusza 23 czerwca, a w ostatni 2 września. Start „Słonecznego” ze stacji Warszawa Zachodnia zaplanowany jest o godz. 6.29. Do Gdańska „Słoneczny” dotrze o godz. 9.41 i pojedzie w dalszą podróż do Ustki, gdzie dotrze na godz. 12.08.

Podróż „Słonecznym” z Warszawy Wschodniej do Gdańska trwa zaledwie 3 godz., a do Ustki 5 godz. 26 min.

Z powrotem „Słoneczny” wyjedzie z Ustki o godz. 12.42, w Gdańsku będzie o godz. 15.03, a do Warszawy Zachodniej dojedzie o godz. 18.25. Pociąg będzie kursować codziennie, a w podróż nim można za darmo zabrać czworonoga lub rower.

– Warto wybrać się w podróż pociągiem „Słonecznym” co najmniej z dwóch powodów: jest to oferta bardzo atrakcyjna cenowo oraz pod względem komfortu jazdy. Połączenie będzie obsługiwane nowoczesnymi, klimatyzowanymi wagonami piętrowymi. W tym roku na pokład pociągu wraca catering, co tym bardziej podwyższa standard podróży – powiedział Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich.

Ile kosztuje podróż „słonecznym” nad morze?

Cena za przejazd na trasie Warszawa Zachodnia – Ustka wynosi 60 zł, studenci zapłacą 29,40 zł. Do Trójmiasta bilet normalny kosztuje – 45 zł, a studencki 22,05 zł. Bilety można nabyć już od 23 maja i dostępne są we wszystkich kanałach dystrybucji.

Spółka Koleje Mazowieckie przygotowała także specjalną pulę 250 biletów w super cenie 25 zł, które będą dostępne od 1 do 30 czerwca lub do wysprzedania oferty. Bilety w specjalnej cenie będą do nabycia w kasach biletowych na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska.

Specjalne promocje

Podobnie jak w ubiegłym roku podróżni, którzy zdecydują się na podróż nad morze „Słonecznym”, kupując bilet na pociąg, w ramach akcji „Słoneczny wysyp rabatowy” otrzymają kartę rabatową, na podstawie której będą mogli skorzystać ze zniżek w wybranych obiektach na terenie Trójmiasta i Ustki.

Ponadto kupując bilet na pociąg „Słoneczny”, można skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy i inne wydarzenia kulturalne w ramach akcji „Koleją do Kultury”. Partnerami akcji są placówki kulturalne z Mazowsza, Lubelszczyzny, Pomorza i Krakowa. Każdy z 32 partnerów akcji przygotował atrakcyjne rabaty. Listę partnerów akcji oraz szczegóły oferowanych zniżek można znaleźć na stronie internetowej Kolei Mazowieckich.

Rozkład jazdy „pociągu słonecznego”


/red., KM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

3 razy komentowano

  1. Bo ci co układają rozkłady nie jeżdżą pociągami.
    2 powrotne pociągi z warszawy gdańskiej zostały zabrane lub przesunięte na wcześniejsza godzinę.

  2. nowy rozkład to tragedia….pociągi stoją koło ndm po 20minut a jak ktoś chce się dostać za Ciechanów to np między 16.11 a 19.11 nie ma żadnego pociągu. Absurd!!!!

  3. A propos zmiany rozkładu jazdy PKP: szkoda, że nie zauważono, że do końca roku szkolnego jeszcze 2 tygodnie a z rozkładu jazdy zniknął pociąg, którym młodzież dojeżdżała na godz. 8 do szkoły….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button