Region: Chcesz zostać maszynistą pociągu? Koleje Mazowieckie rozpoczynają nabór na szkolenie

Fot. Legio24

Spółka Koleje Mazowieckie od początku działalności podejmuje działania służące promocji zawodu maszynisty oraz zachęcania młodych ludzi do podejmowania pracy w tym zawodzie. Mazowiecki przewoźnik właśnie ogłosił nabór na szkolenie po zakończeniu którego można uzyskać licencję maszynisty.

Z problemem luki pokoleniowej w grupie maszynistów boryka się wielu przewoźników kolejowych. Koleje Mazowieckie jako jeden z pierwszych przewoźników dostrzegł ten problem i podjął działania celem jego eliminowania.

– Współpracujemy ze szkołami prowadzącymi klasy o profilu związanym z zawodami kolejowymi, umożliwiamy uczniom tych klas udział w praktykach zawodowych oraz wyróżniamy najlepszych z nich poprzez stypendia. Ponadto spółka prowadzi szkolenia na licencję i świadectwo maszynisty – powiedział Mariusz Bartkowski, dyrektor Biura Spraw Pracowniczych Kolei Mazowieckich.

Właśnie ruszył nabór na jedenastą już edycję szkolenia na licencję maszynisty. Osoba, która chciałaby wziąć w nim udział, powinna posiadać minimum wykształcenie zasadnicze zawodowe, przy czym preferowane jest wykształcenie średnie techniczne o kierunku mechanicznym lub elektrycznym. Istotny jest też wiek – powyżej 20 lat. Od kandydatów wymaga się odpowiedzialności, dokładności, dyspozycyjności, a także umiejętności organizacji pracy, wysokiej odporności na stres, niekaralności oraz odpowiedniego dla stanowiska stanu zdrowia.

Koleje Mazowieckie zapewniają absolwentom takiego szkolenia nie tylko stabilne zatrudnienie, ale także możliwość dalszego rozwoju i podnoszenia kwalifikacji w zawodzie. Warto dodać, że kandydaci mają okazję szkolić się m.in. na nowoczesnym, a jednocześnie jedynym w kraju, symulatorze elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 22WEe – EN76 „Elf”. Spełnia on wszystkie wymagania, zarówno techniczne, jak i prawne, stawiane tego typu urządzeniom.

Szkolenie na licencję maszynisty jest pierwszym etapem na drodze zawodowej osób, które swoją karierę wiążą z pracą za sterami pojazdu kolejowego. Obecnie w Kolejach Mazowieckich pracuje ponad sześciuset maszynistów. Do tej pory odbyło się dziesięć edycji szkoleń na licencję maszynisty, w których udział wzięło ponad 380 osób. W tym roku spółka planuje przeszkolenie 80 osób.

Szczegóły dla osób zainteresowanych uczestnictwem w szkoleniu znajdują się na stronie internetowej www.mazowieckie.com.pl, w zakładce Strefa Partnerów – Szkolenia.

/red., KM/

1 raz komentowano artykuł "Region: Chcesz zostać maszynistą pociągu? Koleje Mazowieckie rozpoczynają nabór na szkolenie"

  1. Szkoda tylko, że ta spółka nie potrafi utrzymać pracownika. Niestety po szkoleniu nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej pensji i ludzie uciekają. InterCity zaciera już ręce.
    Koleje Mazowieckie to jedyna spółka w kraju, która nie zwróciła kosztów pracownikom za wymianę uprawnień.
    To jedyna spółka w kraju w, której maszynista jadąc 160km/h traci na wynagrodzeniu.
    To jedyna spółka w kraju, która twierdzi, że prestiż wzbogaca, szkoda, że nie pracownika.
    Zapraszam do InterCity jest zdecydowanie lepiej niż w KM.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *