ReklamaMazowsze - wiadomości z regionuNa sygnale

Region: Bilans długiego weekendu – 17 kolizji i 36 nietrzeźwych

Reklama

Spokojnie minęła majówka na drogach naszego regionu. Policjanci zgodnie przyznają, że było znacznie mniej niebezpiecznych zdarzeń niż w latach ubiegłych. Najwięcej kolizji odnotowano w powiecie nowodworskim – 7, najwięcej pijanych kierowców zatrzymano w legionowskim – 18 osób. Wyjątkowo spokojnie było w powiecie pułtuskim. Tam odnotowano tylko 4 niegroźne kolizje drogowe oraz zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących.

Reklama

fot. KPP Nowy Dwór Maz.

fot. KPP Nowy Dwór Maz.

Powiat Legionowski:

Wzmożone kontrole na drogach powiatu, ostrożność kierowców i niesprzyjająca pogoda sprawiły, że długi majowy weekend należał do jednych z bezpieczniejszych od kilku lat. Na drogach doszło do 6 kolizji. Tym razem obyło się bez ofiar. Policjanci legionowskiej komendy i ościennych komisariatów  zatrzymali 18 nietrzeźwych kierujących. Wśród nich znalazło się  10 rowerzystów. Mimo licznych apeli kierujący wsiedli na rowery z promilami we krwi. Rekordzistą okazał się rowerzysta, który na ul. Kościuszki w Legionowie, 2 maja późną nocą kierował  swoim jednośladem mając 2,05 promila alkoholu w organizmie.

3 maja po północy w  Nieporęcie na Zegrzyńskiej policjanci zatrzymali kierowcę auta osobowego. Mężczyzna miał we krwi 2,1 promila alkoholu.

Dodatkowo 3 maja tuż przed północą policjanci z Jabłonny zatrzymali w Chotomowie na Bagiennej nietrzeźwego kierującego BMW, który miał przy sobie marihuanę.  Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i posiadanie środków odurzających. Za te czyny grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierujących samochodami osobowymi było dwóch mężczyzn, którzy już wcześniej byli zatrzymywani za jazdę pod wpływem alkoholu. Obaj mieli orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Za jego złamanie grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Powiat Nowodworski:

Nad bezpieczeństwem podróżujących w tegoroczny majowy weekend czuwało w sumie ponad 300 nowodworskich policjantów. W okresie od 30 kwietnia do 5 maja br. nie doszło do żadnego wypadku, a co się z tym wiąże nikt nie doznał obrażeń. W porównaniu do zeszłego roku funkcjonariusze odnotowali o 14 kolizji mniej. Zmniejszyła się również liczba pijanych na drogach. W zeszłym roku policjanci ujawnili 17 nietrzeźwych kierowców, a w tym 14. Rekordzistą okazał się 35-letni mężczyzna, który 2 maja po południu kierował Kią jadąc ul. Lotników w Nowym Dworze Mazowieckim. 35-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Powiat Pułtuski:

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem podróżujących, czuwali policjanci z drogówki. Od 30 kwietnia do dziś na drogach powiatu pułtuskiego doszło do 4 kolizji. Policjanci zatrzymali czworo  nietrzeźwych kierujących. Do kolizji najczęściej dochodziło z powodu nadmiernej prędkości i brawury za kierownicą, nieprawidłowego wykonywania manewrów drogowych i nieprzestrzegania zasad ustępowania pierwszeństwa przejazdu.

/KPP: Legionowo, Nowy Dwór Maz., Pułtusk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close