Reklama
Legio EduLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Bezpłatne korepetycje dla uczniów z domów dziecka i rodzin zastępczych

Reklama

Uczniowie z terenu powiatów legionowskiego i nowodworskiego, przebywający w domach dziecka lub rodzinach zastępczych mogą skorzystać z bezpłatnych korepetycji. Za realizacją tego potrzebnego społecznie programu stoi Stowarzyszenie Polska 2050. Poszukiwani są nie tylko uczniowie potrzebujący wsparcia, ale także wolontariusze – korepetytorzy.

Reklama

– Pomysł zrodził się z chęci pomocy dzieciom i z przekonania, że każde dziecko powinno wychowywać się w rodzinie. Wspieramy rodzinne formy pieczy zastępczej – czytamy w komunikacie przesłanym redakcji Legio24.pl przez przedstawicieli Stowarzyszenia Polska 2050.

Jak zgłosić uczniów chcących skorzystać z korepetycji?

Osoby zainteresowane bezpłatnymi korepetycjami dla dzieci z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka (przedmioty szkół podstawowych oraz główne przedmioty szkół ponadpodstawowych) proszone są o kontakt mailowy pod adresem [email protected] Korepetycje udzielane są w formie on-line.

Jak zgłosić chęć udzielania korepetycji?

Stowarzyszenie Polska 2050 poszukuje również osób, które chciałyby bezpłatnie, w drodze wolontariatu, udzielać bezpłatnych korepetycji dzieciom pochodzącym z domów dziecka lub rodzin zastępczych. W tym celu także należy zgłosić się wysyłając e-mail na adres: [email protected]

Zapraszamy nie tylko nauczycieli, bo każdy może pomóc małemu dziecku w odrobieniu lekcji, przygotowaniu do klasówki czy wyjaśnieniu podstawowych pojęć.
Do współpracy zapraszamy również licealistów i studentów, którym wystawiamy certyfikaty wolontariackie.

Największe zapotrzebowanie na korepetytorów jest obecnie w następujących przedmiotach:  matematyka, angielski, chemia, niemiecki, rosyjski.

Stowarzyszenie Polska 2050

Akcja trwa już drugi rok i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród rodzin zastępczych, które bardzo potrzebują takiego wsparcia. Jak informują przedstawiciele stowarzyszenia, z korepetycji skorzystało już ponad 1300 dzieci, którym pomaga kilkusetosobowa armia ludzi dobrej woli.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button