ReklamaKomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: Będzie linia kolejowa Zegrze – Przasnysz?

Reklama

Rosną szanse na budowę nowej linii kolejowej łączącej Zegrze z Przasnyszem. Planowany odcinek ma być przedłużeniem obecnej linii numer 28 Wieliszew – Zegrze. Przez gminę Serock, Pułtusk, Maków Mazowiecki prowadzić ma do Przasnysza. Pod koniec czerwca samorządy, przez które ma przebiegać nowa linia podpisały w tej sprawie specjalne porozumienie.

Reklama

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Serocku, miastami sygnatariuszami porozumienia są, poza Serockiem także Pułtusk, Maków Mazowiecki i Przasnysz. – Dokument jest konsekwencją procesu zapoczątkowanego przyjęciem przez spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., dokumentu ramowego pt. „Master Plan dla transportu kolejowego w aglomeracji warszawskiej”, który wskazuje potrzebę budowy nowego szlaku kolejowego na kierunku północnym. Konsekwencją Masterplanu było pismo burmistrza Serocka zapraszające do współpracy przy tym zagadnieniu miasta – potencjalnych beneficjentów nowej infrastruktury kolejowej i specjalne spotkanie zorganizowane w Makowie Mazowieckim, które odbyło się w połowie marca.

– Porozumienie stanowi punkt wyjścia dla dalszych starań ukierunkowanych na promowanie i rozwijanie inicjatywy budowy nowego połączenia kolejowego północnego Mazowsza z Warszawą, niezależnego względem dotychczasowych szlaków kolejowych – czytamy w komunikacie wydanym przez serocki magistrat.

Jak informują samorządowcy, w najbliższym czasie przewidywane są kolejne rozmowy zarówno przedstawicieli wspomnianych miast, jak i potencjalnych nowych partnerów wspierających realizację tego przedsięwzięcia. Prowadzone rozmowy powinny dać odpowiedź co do możliwości finansowych i organizacyjnych realizacji przedsięwzięcia.

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close