Region: 9 tysięcy złotych za dobry happening

Fot. freeimages.com

Chcesz wygrać 9 000 złotych? Nic prostszego! Wystarczy, że razem z kolegami z klasy lub przyjaciółmi ze szkoły zorganizujesz happening, dotyczący bezpieczeństwa kolejowego. Przygotowane materiały audiowizualne z realizacji całego przedsięwzięcia można przesyłać organizatorowi, czyli PKP PLK, do 30 listopada.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły konkurs dla szkół podstawowych na happening edukacyjny. Dla najlepszych organizatorów przewidziano nagrody w postaci 9 000 zł za I miejsce, 6 000 zł za II miejsce oraz 3 000 zł za miejsce III. Dodatkowo w ramach konkursu przewidziane są trzy wyróżnienia, każde nagradzane kwotą 1 000 zł.

Mniej wypadków na przejazdach

Jak informuje rzecznik prasowy PKP PLK, Maciej Dutkiewicz, konkurs organizowany jest w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”. Celem akcji, trwającej nieprzerwanie od 2005 roku, jest kształtowanie właściwych zachowań na przejazdach oraz terenach kolejowych. Warto dodać, że inicjatywa przynosi konkretne efekty – statystyki pokazują, że w ciągu ostatnich 10 lat liczba wypadków na przejazdach spadła o ponad 10%.

Trzeci raz

To już trzecia edycja konkursu. W ubiegłym roku w plebiscycie wzięły udział 73 szkoły – o 62% więcej niż w pierwszej edycji.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronach internetowych www.bezpieczny-przejazd.pl i www.plk-sa.pl.

/em, PKP PLK/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Region: 9 tysięcy złotych za dobry happening"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *