Reklama

Legio EduLegionowskiWiadomości

Region: 5 mln złotych na mazowieckie pracownie informatyczne i językowe

Reklama

Modernizacja i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych, zakup sprzętu komputerowego czy oprogramowania – to tylko niektóre zadania, które samorządy lokalne będą mogły wykonać dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Rusza Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych – wnioski można składać do 30 kwietnia. W puli jest 5 mln zł.

Reklama

Mazowiecki Program Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych to pilotażowy projekt samorządu województwa mazowieckiego skierowany do gmin, powiatów i miast na prawach powiatu.

– Samorządom lokalnym często brakuje pieniędzy na tego typu przedsięwzięcia, dlatego tak istotne jest nasze wsparcie. Inwestujemy w nowoczesny sprzęt, oprogramowanie czy wyposażenie, a dzięki temu podnosimy jakość kształcenia młodych ludzi – mówi marszałek Adam Struzik.

W ramach programu samorządy będą mogły ubiegać się o dofinansowanie na modernizację i tworzenie nowych pracowni informatycznych i językowych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Chodzi o takie zadania jak zakup nowoczesnego sprzętu i niezbędnego oprogramowana, a także elementów wyposażenia. Celem tego programu jest przede wszystkim zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i pomocy dydaktycznych.

– To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o rozwoju placówek oświatowych. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Dofinansowanie zadania może wynieść do 70 proc. kosztów kwalifikowanych i nie powinno przekroczyć 70 tys. zł. Nabór trwa do 30 kwietnia.

Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

/red., UMWM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close