Reklama

LegionowskiWiadomości

Region: 5 mln zł z budżetu Mazowsza na ochronę powietrza

Reklama

Samorząd Mazowsza po raz pierwszy uruchamia program wspierający działania, które sprzyjają ochronie powietrza. „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019” – bo tak nazywa się nowy program, jest skierowany do samorządów. Do rozdysponowania jest aż 5 mln złotych. Zainteresowane gminy mogą składać wnioski o dofinansowanie do połowy maja.

Reklama

– Cieszę się, że w naszym budżecie znaleźliśmy środki na tak ważne działania sprzyjające ochronie powietrza. Dzięki naszemu wsparciu samorządy będą mogły nie tylko zakupić oczyszczacze powietrza, systemy kontroli, ale także poprzez różnego rodzaju nasadzenia tworzyć tereny zielone. Zachęcam do składania wniosków – mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2019 to pilotażowy program samorządu województwa mazowieckiego skierowany do gmin wiejskich, miejskich i wiejsko-miejskich. Jego głównym zadaniem jest polepszenie jakości powietrza na Mazowszu. Wsparcie obejmuje m.in. zakup narzędzi do kontroli palenisk domowych, tworzenie terenów zielonych czy zakup systemu służącego do informowania o jakości powietrza. Środki można przeznaczyć też na zakup oczyszczaczy powietrza do budynków użyteczności publicznej oraz działania edukacyjno-informacyjne.

Dofinansowanie zadania to maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych i nie może przekroczyć 200 tys. zł. Ważne, aby zadania zostały zrealizowane do 15 października br. Każda gmina może złożyć maksymalnie dwa wnioski na dwa różne zadania.

/red., UMWM/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close