Reklama

KomunikacjaLegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWiadomości

Region: 4-milionowy pociąg Kolei Mazowieckich!

Reklama

W środę (23.06) na tory wyjechał 4-milionowy pociąg Kolei Mazowieckich – chwali się w komunikacie mazowiecki przewoźnik kolejowy. Pasażerowie pojechali nim w relacji Warszawa Wschodnia – Skierniewice.

Reklama

Pierwsze pociągi Kolei Mazowieckich wyjechały w trasy w styczniu 2005 roku. Obecnie w ciągu doby na mazowieckie szlaki wyrusza średnio 730 pociągów, które pokonują średnio 57 tysięcy km, obsługując 301 stacji i przystanków osobowych.

Przez teren powiatu legionowskiego pociągi Kolei Mazowieckich kursują na odcinku od Warszawy do Działdowa (przez Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów, czy Mławę). Obsługują także tak zwane połączenie lotniskowe, łączące lotnisko na Okęciu z lotniskiem w Modlinie.

Mieszkańcy powiatu, pracujący w Warszawie, KM-kami dojadą zarówno do stacji Warszawa Gdańska, jak również Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, czy na lotnisko Warszawa Okęcie.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Jeden komentarz

  1. Mogli na jubileuszowy kurs puścić coś lepszego niż turbodymoklop, i to wcale nie najnowszy. Tym bardziej że do Skierniewic etatowo jeżdżą Impulsy, nie licząc piętrusów na przyspieszonej Wiedence.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button