Reforma systemu oświaty w gminie Wieliszew

Fot. freeimages.com

1 września 2017 roku w życie wchodzi reforma ustroju szkolnego. To wielka zmiana dla uczniów i rodziców. Powrotu do 8-klasowej podstawówki i 4-letniego liceum nikt się bowiem nie spodziewał. Przysłowiową „kropkę nad i”, przypieczętowującą reformę postawił Prezydent A. Duda, który w poniedziałek (9.01) podpisał przyjętą w grudniu ustawę. Jak będzie wyglądać od 1 września krajobraz szkolny w gminie Wieliszew?

1 września 2017 roku uczniowie kończący klasę VI szkoły podstawowej staną się uczniami VII klasy szkoły podstawowej. Rozpocznie się tym samym stopniowe wygaszanie gimnazjów. W roku szkolnym 2018/2019 gimnazja opuści ostatni rocznik dzieci z klas III. Docelowa struktura szkolnictwa będzie obejmowała: 8-letnią szkołę podstawową, 4-letnie liceum ogólnokształcące, 5-letnie technikum, 3-letnią branżową szkołę I stopnia, 3-letnią szkołę specjalną przysposabiającą do pracy, 2-letnią branżową szkołę II stopnia oraz szkołę policealną – pisze do mieszkańców w komunikacie wójt gminy Wieliszew, Paweł Kownacki, który zaznacza jednocześnie, że Gimnazjum w Łajskach zostanie włączone do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Moniuszki, natomiast z uwagi na małą liczbę dzieci nie przewiduje się zmian w strukturze organizacyjnej Szkoły Podstawowej im. B. Sokoła w Olszewnicy Starej.

Specjalne spotkania dla rodziców

W związku z reformą oświaty władze gminy Wieliszew planują zorganizowanie w placówkach oświatowych specjalnych spotkań informacyjnych. Pierwsze z nich odbędzie się już w przyszły wtorek (17.01).

Harmonogram spotkań z rodzicami:

  • Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego w Janówku Pierwszym – 17.01, godz. 18:00
  • Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Skrzeszewie – 18.01, godz. 18:00
  • Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Wieliszewie oraz Gminne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieliszewie – 19.01, godz. 18:00

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Reforma systemu oświaty w gminie Wieliszew"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *