Referendum w Legionowie ważne, ale tylko dla władz lokalnych. Posłanka PiS – to głosowanie, to wyrzucone pieniądze

Fot. Legio24

94,27% Legionowian, biorących udział w niedzielnym (26.03) referendum opowiedziało się przeciwko włączeniu Gminy Miejskiej Legionowo do tak zwanej „wielkiej Warszawy”. Zgodnie z prawem, referendum zarządzone przez Radę Miasta uznaje się za ważne. Przekroczony został bowiem minimalny próg frekwencji wynoszący 30%. Do urn pofatygowało się 46,72 procent uprawnionych do głosowania.

Aż 94,27% głosujących negatywnie odpowiedziało na jedyne referendalne pytanie: „Czy jest Pani/Pan za tym, żeby m. st. Warszawa jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Miejską Legionowo?”. Tym samym mieszkańcy największego podwarszawskiego miasta powiedzieli stanowcze nie tak zwanej „ustawie Sasina”. Za przyłączeniem do stolicy opowiedziało się zaledwie 5,73% głosujących. Frekwencja wyniosła 46,72%. Oznacza to, że wyniki referendum są wiążące dla lokalnych władz. Do uznania głosowania za ważne wystarczyła bowiem zaledwie 30% frekwencja.

Zmarnowane pieniądze i niepotrzebne głosowanie

Wyniki legionowskiego referendum są wiążące wyłącznie dla władz lokalnych, w tym przypadku dla Rady Miasta i prezydenta Miasta Legionowa. Nie muszą być jednak brane pod uwagę przez Sejm i rząd Rzeczypospolitej Polskiej podczas prac nad ustawą o metropolii warszawskiej. Posłanka PiS, Małgorzata Gosiewska, powiedziała w TVP Info, że zostały wyrzucone niepotrzebnie pieniądze, które mogły być wydane na inne, ważne faktycznie sprawy.

Gosiewska zapowiedziała, że nad ustawą metropolitalną dalej będą prowadzone konsultacje, gdzie każdy może się wypowiedzieć. Są planowane na okres 3 tygodni, ale jeśli będzie takie zapotrzebowanie, to zostaną one przedłużone. Dopiero po ich zakończeniu sejm przystąpi do uchwalania ustawy.

/red/

11 razy komentowano artykuł "Referendum w Legionowie ważne, ale tylko dla władz lokalnych. Posłanka PiS – to głosowanie, to wyrzucone pieniądze"

 1. @KK – głupiś jak but

 2. Pewnie że wyrzucone pieniądze, wg tej pilarki lepiej było oddać rydzykowi (przez małe r).

 3. Pudliszek | 04/04/2017, godz. 14:24 |

  Andzia, ja wiedziałem. Nie chce aby ktoś z Pis był szefem stolicy

 4. Ludzie kochani! Może najpierw, z całym szacunkiem do Was ( i sorki że zwracam się do Was per Ty)
  przeczytacie projekt ustawy. Propaganda!!! Wyrzucone w błoto pieniądze, a i tak 15 tys. SBeków nie wiedziało nawet nad czym głosuje.

 5. czy to ten autorytet, który żąda 5 milionów za byłego męża? czy to ta sama, która narąbała się będąc na ukrainie i telewizją taką narąbaną pokazała? osiełko w Legionowie ludzie myślą samodzielnie i zbędna są takie pouczenia osoby o wątpliwej moralności, przyzwoitości i bez wykształcenia?

 6. Romek i Janek ręce przecz od Legionowa.

 7. Małgorzata Gosiewska ma skończone LO Wykreowała sie na trupie eks męża to nie jest żaden autorytet

 8. Suweren właśnie wypowiedział się w Legionowie na temat pisowskiego projektu. a o konsultacjach, o których wspomina pani poseł, na razie jakoś głucho. Chyba, że za takie uznamy sprzeciw wojewody wobec referendum w Warszawie i w Podkowie Leśnej.

 9. na legionowski samorząd poświęcenie 15 minut na konsultacje to i tak zbytek. Właśnie dlatego należy to zrobić ustawowo, zmienić prawo i rozgonić całe to towarzystwo na cztery wiatry.

 10. Gosiewska to niech spada na szczaw.Ręce precz od Legionowa I Powiatu Legionowskiego.

 11. 3 tygodnie konsultacji?? Zaiste, ludzkie pany!

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *