Razem bezpiecznie w Zakroczymiu i Nasielsku

Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu redukcję skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Taki cel przyświecał także spotkaniu z mieszkańcami gmin Zakroczym i Nasielsk.

fot. KPP Nowy Dwór Maz.

fot. KPP Nowy Dwór Maz.

Debaty Społeczne, które odbyły się w ostatnim czasie w Zakroczymiu i Nasielsku były okazją do spotkania się z mieszkańcami, a także do poznania opinii obywateli na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Policjanci z uwagą słuchali wszystkich wystąpień mieszkańców, radnych oraz sołtysów i rzeczowo starali się odpowiadać na wszystkie zadawane im pytania.
Przy prezydialnych stołach, w kierunku których padały pytania z dziedziny bezpieczeństwa zasiedli: Burmistrz Zakroczymia Henryk Ruszczyk, Burmistrz Nasielska Bogdan Ruszkowski, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim nadkom. Marek Ujazda oraz przedstawiciele rady gmin.

Na początku spotkania zostały przedstawione ogólne informacje dotyczące zakresu działania obu jednostek organizacyjnych Policji, stanu etatowego oraz przestępczości. Po krótkiej prezentacji rozpoczęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa na terenie gmin. Najbardziej poruszane kwestie dotyczyły m.in: niedostatecznej ilości funkcjonariuszy, którzy patrolują dane rejony; problem sprzedaży alkoholu nieletnim; spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych; zbyt mały stan etatowy rewiru dzielnicowych; ogólnie pojęte bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie zabrakło również pytań skierowanych do przedstawicieli samorządów, które dotyczyły głównie potrzeb społeczności obu gmin.

Debata Społeczna w Zakroczymiu, a później w Nasielsku dała policjantom możliwość poznania różnych problemów społecznych dotyczących bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przeanalizują teraz wszystkie przedstawione im zagrożenia i podejmą kroki mające im przeciwdziałać w przyszłości.

/KPP Nowy Dwór Maz./

1 raz komentowano artykuł "Razem bezpiecznie w Zakroczymiu i Nasielsku"

  1. Debata “Społeczna” w której bierze udział 10 osób w tym 5 policjantów…. Ale pica na wodę ….

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *