Reklama

Mazowsze - wiadomości z regionu

“Razem bezpiecznie” w Pomiechówku

Reklama

Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” ma na celu redukcję skali zjawisk, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. W dokumencie tym wskazuje się, że: „przy współpracy z lokalnymi społecznościami należy dążyć do tworzenia efektywnych lokalnych systemów bezpieczeństwa oraz wspierać działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa lokalnego, w szczególności mając na celu ograniczenie najbardziej dokuczliwej dla obywateli przestępczości pospolitej”. Taki cel przyświecał wczorajszemu (29.04) spotkaniu z mieszkańcami gminy Pomiechówek.

Reklama

fot. KPP Nowy Dwór Maz.

Debata Społeczna, która odbyła się wczoraj w Pomiechówku była okazją do spotkania się z mieszkańcami, a także do poznania opinii obywateli na temat bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Policjanci z uwagą słuchali wszystkich wystąpień mieszkańców, radnych oraz sołtysów i rzeczowo starali się odpowiadać na wszystkie zadawane im pytania.

Przy prezydialnym stole, w kierunku którego padały pytania z dziedziny bezpieczeństwa zasiedli: Starosta Powiatu Nowodworskiego Krzysztof Kapusta, Wójt Gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim nadkom. Marek Ujazda oraz Kierownik Posterunku w Pomiechówku asp. Maciej Skibiński.

Asp. Maciej Skibiński na początku przedstawił informacje ogólne dotyczące zakresu działania posterunku, stanu etatowego oraz przestępczości. Po krótkiej prezentacji rozpoczęła się dyskusja na temat bezpieczeństwa na terenie gminy. Najczęściej poruszane kwestie dotyczyły m.in: niedostatecznej ilości funkcjonariuszy, którzy patrolują dane rejony; problem sprzedaży alkoholu nieletnim; bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Nie zabrakło również pytań skierowanych do  starosty i wójta, które dotyczyły głównie potrzeb społeczności gminnej.

Debata Społeczna w Pomiechówku dała policjantom możliwość poznania różnych problemów społecznych dotyczących bezpieczeństwa. Funkcjonariusze przeanalizują teraz wszystkie przedstawione im zagrożenia i podejmą kroki mające im przeciwdziałać w przyszłości.

/KPP Nowy Dwór Maz./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close