Reklama

Dobrze Wiedzieć!LegionowskiWiadomości

Ratownictwo wodne, a koronawirus. Legionowski WOPR opracował zalecenia dla ratowników

Reklama

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe opracowało specjalny dokument dla ratowników. Opisano w nim tak zwane „dobre praktyki”, których stosowanie zminimalizuje ryzyko zarażenia się koronawirusem w czasie udzielania pierwszej pomocy.

Reklama

– W czasie panującej pandemii pragniemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo ratowników wodnych podczas pełnienia obowiązków nad akwenami. W opracowanych przez naszych Ratowników dobrych praktykach zwracamy szczególną uwagę na wykorzystywanie środków ochrony indywidualnej, które są niezbędne do bezpiecznej pracy – mówi prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Krzysztof Jaworski.

– Ze względu na różnorodność interwencji podejmowanych na zbiornikach wodnych nie jesteśmy w stanie odnieść się do każdej napotkanej sytuacji, jednakże naszym zdaniem opisane dobre praktyki mogą być dostosowane i wykorzystane podczas udzielania pomocy przez wszystkie służby działające w środowisku wodnym. Dokument powstał w oparciu o najnowsze wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) oraz dostępne artykuły naukowe – zaznaczają autorzy.

ZAPOZNAJ SIĘ Z DOKUMENTEM LEGIONOWSKIEGO WOPR TUTAJ

/red./

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close