ReklamaMazowsze - wiadomości z regionuNa sygnale

Pułtuski: 9 nietrzeźwych kierowców w 3 dni

Reklama

W ciągu kilku ostatnich dni pułtuscy policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych kierujących. Ośmiu z nich wsiadło za kierownicę pojazdów mechanicznych, jeden jechał pijany rowerem. Rekordzistą okazał się kierujący, który w wydychanym powietrzu miał 2,4 promila alkoholu. Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu lub narkotyków jest zagrożona karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą prawa jazdy.

Reklama

alkomat

W niedzielę (16.06) w miejscowości Przyłubie, gmina Zatory policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Mercedesa. Badanie stanu trzeźwości 31- letniego kierowcy wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Kolejny rekordzista został zatrzymany kilkanaście godzin później w miejscowości Zatory. 45 latek miał także ponad 2 promile.

W Piskorni, gmina Pokrzywnica policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 59-letniego rowerzystę. Wykonane badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu. Okazało się również, iż mężczyzna nie stosował się do sądowego zakazu kierowania rowerami.

Akcja „Trzeźwość” prowadzona była także dzisiejszego poranka (17.06). W ciągu kilkunastu minut zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.  Prawdopodobnie jechali oni do pracy. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

/Anna Balcerzak, KPP Pułtusk/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close