Pucharowy pogrom w Legionowie

16:53, 13.11.2014 Aktualizacja: 19:24, 13.11.2014

W środowy wieczór (12.11) w Arenie Legionowo odbył się mecz 1/32 Pucharu Polski w piłce ręcznej. W tej fazie rozgrywek los skrzyżował na swojej drodze lidera I Ligi Grupy A - KPR Legionowo i wicelidera I Ligi Grupy B - KSSPR Końskie.

KPR Legionowo - KSSPR Końskie 39:23 (16:12)

Od początku lepsi gospodarze

Podopieczni Roberta Lisa i Marcina Smolarczyka od pierwszej minuty narzucili swoje warunki gry. Grali dobrze w defensywie i... bardzo dobrze w ataku. Krótko na tablicy wyników utrzymywał się remis - 1:1 i 2:2. Potem legionowianie powoli rozpędzali się, budując przewagę nad przeciwnikiem. 4 bramki w pierwszych 30 minutach strzelił Damian Suliński i Michał Prątnicki, a w bramce dobrze spisywał się Piotr Ner. Do przerwy gospodarze prowadzili 16:12

Odjazd po przerwie, bezradna drużyna z Końskich

Wynik 23:11 dla KPR-u w drugiej części meczu mówi sam za siebie. Legionowscy szczypiorniści rzucali bramki na zawołanie praktycznie z każdej pozycji. Prawie każdy zawodnik grający w polu zanotował bramkę. Jedynym zawodnikiem gospodarzy, któremu ta sztuka się nie udała był... Witalij Titow. Tym razem najlepszym strzelcem miejscowego zespołu okazał się Suliński - 7 bramek (w tym dwie w ostatniej minucie gry, a jedna z nich w ostatniej sekundzie!). Goście wyglądali tak, jakby poziom pierwszej ligi był dla nich o co najmniej dwa za wysoki. A może to gospodarze pokazali, że ten szczebel rozgrywek dla nich to nie koniec aspiracji?