ReklamaDobrze Wiedzieć!Wiadomości

Jak przypilnować, aby umowa deweloperska była dla nas korzystna?

Reklama

We współczesnym świecie istnieje wiele firm deweloperskich. Dlatego też czasem naprawdę trudno jest zdecydować, która z nich jest godna zaufania, a która składa się z oszustów. Oczywiście zawsze można szukać opinii w Internecie i liczyć, że nie zostaniemy oszukani. Jednak nie zminimalizuje to całkowicie ryzyka. Najlepiej więc po prostu skontaktować się z prawnikiem, który przeanalizuje za nas umowę deweloperską. W ten sposób będziemy wiedzieli, czy współpraca z firmą deweloperską przebiegnie bez większych problemów.

Reklama

Jakie kroki powinien podjąć deweloper względem kupującego?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że na deweloperze ciąży wiele obowiązków, które musi spełnić. Jako osoba kupująca, możesz wymagać tego, aby dogłębnie przedstawił on wszelkie sprawy związane z finansami. Czyli za co, za ile i w jakim terminie trzeba będzie zapłacić, aby móc cieszyć się nowym domem lub mieszkaniem.

Oprócz tego firma deweloperska jest zobowiązana do tego, aby przygotować indywidualny prospekt, który w pełni przedstawi obraz nieruchomości z danymi technicznymi.

Poza tym deweloper musi przejąć na siebie kwestie typowo prawne, w tym właśnie sporządzenie umowy deweloperskiej. Bardzo często klient nie ma najmniejszego wpływu na wygląd tej umowy. Jednak może zdecydować o tym, czy ją podpisze, czy też nie. Najbezpieczniejszym wyjściem będzie, aby przed podpisaniem zobaczył ją wyspecjalizowany prawnik.

Analiza umowy deweloperskiej przez prawnika

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że bardzo ważna jest odpowiednia interpretacja umowy deweloperskiej. Prawda jest taka, że nie każdy jest w stanie ją zrozumieć. Taką okazję bardzo często wykorzystują firmy deweloperskie. Dlatego tak ważne jest zwrócenie się do prawnika posiadającego duże doświadczenie w swojej pracy. Zwróci on wtedy uwagę na kilka spraw, które w dużej mierze mogą uchronić kupującego od kłopotów w przyszłości.

Najważniejsze kwestie, które analizuje prawnik w naszej umowie deweloperskiej

  • dane firmy deweloperskie, czy jest ona zarejestrowana,
  • opis nieruchomości,
  • dane związane z przyszłym sąsiedztwem kupowanej przez nas nieruchomości,
  • hipotekę, księgę wieczystą,
  • obowiązki związane z odbiorem nieruchomości,
  • termin, w jakim należy uiścić wpłatę,
  • wszelkie kary związane z nieterminowym dokonywaniem wpłat,
  • informacje o kwestiach związanych z użytkowaniem garaży, czy też tarasu.

Jak wybrać odpowiedniego prawnika?

Nie da się ukryć, że nie każdy prawnik będzie odpowiednim wyborem. Bardzo ważne jest to, aby posiadał on wiedzę oraz doświadczenie związane z nieruchomościami. Tak np. dybka.com.pl, to kancelaria, która specjalizuje się jedynie w tej kwestii. I to właśnie tym tropem warto podążać. Wybranie odpowiedniej kancelarii, czy też prawnika sprawia, że nie musimy już sami zagłębiać się w umowę. Wtedy też specjalista w tej dziedzinie zinterpretuje ją dla nas i zwróci uwagę na wszystkie nieprawidłowości. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ten krok, gdyż sprawi on, że ryzyko zostanie wyeliminowane.

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close