Reklama

Biznes, praca, pieniądzeDobrze Wiedzieć!LegionowskiMazowsze - wiadomości z regionuWarszawa - wiadomości ze stolicyWiadomości

Przesyłkę z sądu znów odbierzesz w placówce Poczty Polskiej

Reklama

Kiedy 2 lata temu przesyłki sądowe przejmowała od Poczty Polskiej prywatna firma InPost mieszkańcy oczekujący na list z tej instytucji czuli się zagubieni. Po list trzeba było udawać się do innego niż poczta punktu – często kiosku Ruchu, warzywniaka lub nawet siedziby banku. Często zdarzało się, że listy docierały ze sporym opóźnieniem. Po dwóch latach od tamtej zmiany firma InPost rozwinęła się i stała się bardziej profesjonalną. Wiele problemów jednak pozostało, dlatego niektórzy mieszkańcy na pewno ucieszą się z informacji, że od stycznia listy z sądów wracają do Poczty Polskiej.

Reklama

W przetargu na obsługę korespondencji sądów i prokuratur Poczta Polska wyprzedziła swojego konkurenta w czterech kryteriach oceny: ceny, terminu zwrotu, wolumenu doręczenia oraz kryterium społecznym. Uzyskała prawie 98 punktów na 100 możliwych. Jej konkurent InPost uzyskał zaledwie niespełna 68 punktów. Taki wynik przetargu oznacza, że listy z sądu od stycznia 2016 roku ponownie dostarczy nam listonosz Poczty Polskiej, a awizowane przesyłki odbierzemy w urzędzie pocztowym.

– Poczta Polska udowodniła, że państwowa firma może realnie konkurować i zmusić przereklamowanego konkurenta do odwrotu – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. –Ten przetarg to ważny element w rozwoju Poczty Polskiej. Walczymy o nasze miejsce na rynku, poszukując dodatkowych źródeł przychodu, rozwijając usługi finansowe i zdobywając kontrakty nie tylko na obsługę listów, ale przede wszystkim paczek – dodaje Baranowski.

Poczta Polska będzie obsługiwała sądy i prokuratury od stycznia 2016 do grudnia 2018 roku. Za swoje usługi otrzyma wynagrodzenie w kwocie 293 mln zł.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

4 razy komentowano

  1. Niestety, to standard, że cały dzień czeka się na przesyłkę w domu, a wieczorem znajduje się awizo w skrzynce. Tak samo marnie działają kurierzy Pocztex i Poczty Polskiej.

  2. INPOST odwołał się od roztrzygnięcia przetargu, więc ta informacja może okazać się nieaktualna.

  3. Niestety PP..czekam na paczkę mija tydzień …a paczka na poczcie …leży awiza nie ma …Inny przykład – dostałem awizo pomimo ,że byłem w domu ….odebrałem przesyłkę …dostałem drugie awizo na pocztę a tam ..już odebrana …TAKA jest PP. Przygotujmy się na długie… długie kolejki na PP i niespodzianki…nie mniejsze niż na IN Post. Przypominam też ,że PP podlega teraz partii PIS a nie samorządom czy innym partiom…

  4. na tym zdjęciu widać jak legionowo jest pięknie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Schody i…. guziczek ze znaczkiem inwalidzkim 😀 A czy zamiast tych krzaczorów pod oknami nie możnaby zrobić normalnego podjazdu, który dzisiaj jest obowiązkowy w każdym nowym obiekcie??? Po co? Przycisk z dzwonkiem jest tańszy a kulawego można obsłużyć na zewnątrz-niech sobie postoi na deszczu lub w mrozie. Panie prezydencie Smogorzewski POlecam zwrócić uwagę na ten obiekt użyteczności publicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close