Reklama

LegionowskiNajważniejszeWiadomości

Co z przebudową DK61? Dopiero zakwalifikowali wykonawców do przetargu

Reklama

Mieszkańcy Legionowa „upojeni” zapowiedziami posła Jana Grabca ze zniecierpliwieniem oczekują remontu kolejnego odcinka Drogi Krajowej nr 61. Sprawdziliśmy, nic na razie nie wskazuje aby prace mogły ruszyć niebawem. W piątek (18.03) GDDKiA opublikowała dopiero listę firm spełniających wymagania do uczestnictwa w przetargu.

Reklama

Choć od złożenia wstępnych ofert firm budowlanych – chcących podjąć się przebudowy DK 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ul. Wolskiej – minęło już ponad cztery miesiące, to inwestor – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – dopiero teraz ogłosiła listę tych podmiotów, które spełniają wymagania do uczestnictwa we właściwym przetargu. Zgodnie z informacjami, do których udało nam się dotrzeć wszystkie firmy złożyły wiarygodne dokumenty i zostaną zaproszone do złożenia właściwych ofert w planowanym postępowaniu. Przypomnijmy, że chęć wykonania przebudowy zgłosiło 13 podmiotów z całej Polski.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie podaje jednak terminu kiedy rozpocznie się właściwe postępowanie, które wyłoni podmiot odpowiedzialny za wykonanie prac. Może to potrwać nawet do końca roku. W takim przypadku ekipy drogowców będą mogły wejść na teren budowy najwcześniej wiosną 2017 roku.

Według warunków przetargu prace zakończone uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie powinny być wykonane w czasie 34 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Biorąc pod uwagę, że do tego okresu nie są wliczane miesiące zimowe, poszerzoną Zegrzyńską pojedziemy prawdopodobnie dopiero w 2020 roku.

Na czym będzie polegała przebudowa DK61 od wiaduktu do ul. Wolskiej?

Na długości ok.1,8 km powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, ciąg pieszo-rowerowy, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czytaj więcej na ten temat:

Legionowo: Aż 13 firm chce przebudować DK61

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

5 razy komentowano

  1. To Grabiec przed wyborami obiecał(pisała jedna z gazet), że przebudowa dr 61 rozpocznie się wiosną 2016 r. Jego teksty wracają do niego OBIECAŁ -OSZUKAŁ

  2. 4 miesiące….A
    ciekawe ile czasu autor sprawdzał by 40kilo aktów, upoważnień, deklaracji, referencji etc… po Portugalsku, Hiszpańsku, Francusku, Niemiecku….

  3. No cóż problemy są zawsze kiedy zmienia się decyzję. A budowa DK 61 przez środek miasta właśnie jest wynikiem zmian bo jak wielu wie a wielu nie SĄ PLANY OBWODNICY LEGIONOWA i to od dawna !! Po cholerę było dzielić Legionowo na pół skoro wzorem Serocka i Jabłonny można było i Legionowo ominąć. Dziś jest problem z “dokończeniem” rozbudowy DK61, JAKIM DOKOŃCZENIEM ?? Dokończenie byłoby wtedy kiedy DK 61 przez Legionowo ZOSTAŁABY dołączona DO RONDA W ZEGRZU. Przedłużenie proponowane o 1800 m nie daje niczego oprócz przesunięcia korków z wiaduktu na wysokość CSP co uważam za błąd. Mamy nową władzę, jest minister z Legionowa i co ?? I NIC :-). Jest też poseł z LEGIONOWA tyle że jest on z opozycji a jak widac opozycja została storpedowana. Co w związku z tym !! Jak minister od bezpieczeństwa zabezpieczy nam bezpieczeństwo ustalając centrum dowodzenia Policji właśnie w CSP do którego by dojechać trzeba zablokowac publiczny ruch drogowy !! nie wspomne o bezpieczeństwie kolumn policji. Panie ministrze MSW skoro coraz częściej pokazuje sie pan i lansuje w naszym mieście to może coś pan wreszcie zdziała na rzecz miasta do którego sie pan zaczął przyznawać

  4. trudno zrozumieć “logiczność” władzy dlaczego budowa stanęła na wiadukcie, przecież nawet ze względów bezpieczeństwa ten odcinek winien już być dawno wybudowany bo w CSP jak jakiś szum w Warszawie to władza lokuje tu dowodzenie siłami, teraz minister Legionowianin też zapowiedział, że będzie tu element dowodzenia to chyba do tego elementu dowodzenia winna być właściwa komunikacja? Ponadto przyzwoitość nakazuje, że jeśli rozpoczyna się to się kończy, a tu r…j ale jaka władza takie planowanie i realizacja?

  5. czyli spełnia się obietnica wyborcza Grabca dotycząca przebudowy DK61, a Wy narzekacie? 😀 Niech Błaszczak raz coś zrobi dla Legionowa skoro ma taką ogromną władze i niech przyspieszy inwestycję poprzedniego rządu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close