Protest przeciwko nielegalnym imigrantom w Legionowie (aktualizacja)

W poniedziałek demonstracja przeciwko uchodźcom, Fot. pixabay.com

W poniedziałek (19.10) przed budynkiem legionowskiego ratusza planowana jest demonstracja przeciwko umieszczaniu na terenie miasta uchodźców. Demonstracja, którą organizuje legionowski oddział partii KORWIN rozpocznie się o godz. 17:00.

– Chcemy, by władze Legionowa oficjalnie i publicznie obiecały, że w Legionowie nie pojawią się żadni imigranci – mówi Portalowi Legio24.pl Magdalena Piwnikiewicz z legionowskiego oddziału partii KORWIN. Przy okazji Piwnikiewicz przyznaje, że partia nie ma sygnałów co do planów umieszczenia uchodźców w stolicy powiatu legionowskiego, a demonstracja ma działanie prewencyjne.

Urząd wydał oświadczenie

W sprawie dzisiejszej demonstracji oświadczenie wydał już magistrat. Publikujemy jego treść:

Urząd Miasta Legionowo stanowczo oświadcza, że nie jest planowane umieszczenie uchodźców na terenie Legionowa. Wszelkie pojawiające się na ten temat informacje są spekulacjami i nie mają potwierdzenia w faktach. Na terenie miasta nie powstanie żaden ośrodek dla uchodźców. (…)

Piotr Zadrożny, Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo

Wojewoda dementuje

O ewentualne umieszczenie nielegalnych imigrantów w naszym regionie zapytaliśmy Wojewodę Mazowieckiego. – Według naszej wiedzy w powiecie legionowskim nie było i nie ma placówki dla uchodźców, nie jest też tam planowana – poinformowała naszą redakcję rzeczniczka wojewody,  Ivetta Biały.

Aktualizacja, 14:25

Planowany na późne popołudnie protest został odwołany.

Poniżej publikujemy oświadczenie organizatorów:

Dziś rano władze miasta odpowiedziały na planowany przez nas apel i wystosowały oficjalne oświadczenie, w którym deklarują, że “nie jest planowane umieszczenie uchodźców na terenie Legionowa” ani okolicznych gmin. Nasz cel został zatem osiągnięty. Traktujemy oświadczenie p. Piotra Zadrożnego jako wiążące i odwołujemy dzisiejszy protest.

KORWIN Legionowo

Przyjmowanie nielegalnych imigrantów do Polski wywołuje sporo kontrowersji, stąd nie dziwi szybka reakcja władz Legionowa związanych z PO.

/red/

Przeczytaj więcej:

 

3 razy komentowano artykuł "Protest przeciwko nielegalnym imigrantom w Legionowie (aktualizacja)"

  1. Sławomir Guzik | 20/10/2015, godz. 01:12 |

    Muszę dodać, że byliśmy i wszystkim osobom, które mimo wszystko przyszły rozdaliśmy wydrukowane informacje z decyzją wiceprezydenta i naszym stanowiskiem.

  2. Kwiatkowski z Legionowa | 19/10/2015, godz. 18:37 |

    UWAGA UWAGA !!!! TE FANTASTYCZNE OPOWIESCI URZEDASOW DOTYCZĄ DNIA DZISIEJSZEGO !!! KOLEJNE FALE UCHODZCOW -WIELOMOLIONOWE – POWOLI RUSZAJĄ DO EUROPY !!!! MUZULMANSKA DZICZ MA W NOSIE KWOTY USTALONE PRZEZ UNIĘ !!!!

  3. cisza przedwyborcza! ciekawe co powiedzą np za miesiące…jak już bedą mieli Polaków w d..

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *