Zamknij

Cztery proste kroki do własnego biznesu

06:04, 22.09.2016
Skomentuj

W życiu każdego człowieka czasem przychodzi taka chwila, kiedy zamiast pracować u kogoś, zapragniemy mieć własną firmę. Czasem pomysł zarzucamy, czasem jednak staramy się go zrealizować. Założenie własnej firmy trzeba poprzedzić jednak odpowiednimi przygotowaniami. Zdaniem dziennikarzy Portalu Pracuj.pl wystarczą cztery proste kroki, aby zapewnić naszemu biznesowi łatwiejszy start.

Kiedy tylko podejmiemy decyzję o założeniu własnej firmy, powinniśmy zacząć odkładać pieniądze. To krok pierwszy i jeden z najważniejszych. Zamiast gorączkowo poszukiwać finansowania w bankach lub - co gorsza - w innych instytucjach finansowych lepiej samemu zgromadzić potrzebną kwotę. Możemy na przykład postanowić, że każdego miesiąca na specjalnie założone konto oszczędnościowe będziemy przelewać 20% naszej dotychczasowej pensji. Ile trzeba posiadać pieniędzy na tak zwany start? Tu wszystko zależy od branży w jakiej zamierzamy działać, cen potrzebnych do pracy narzędzi, czy liczby pracowników, jaką zamierzamy zatrudnić. Generalnie przyjmuje się, że nowa firma powinna posiadać zabezpieczenie finansowe na pierwszy kwartał działalności. Pierwsze trzy miesiące bywają trudne. Nie należy się jednak zrażać, bo początkowe kłopoty nie oznaczają, że nasz pomysł na biznes jest zły.

Krok drugi to pomysł na biznes. W czasie, kiedy będziesz odkładał pieniądze na swoją nową firmę zastanów się, co chcesz robić. To bardzo ważne, bo może wpłynąć na Twoje późniejsze dochody. Specjaliści radzą, aby wybierać branżę, którą znamy, a charakter naszej pracy powinien być zgodny z cechami naszego charakteru. Jeśli wybierzemy dobrze, sami będziemy się motywować do pracy nawet, kiedy okaże się, że jest ona ciężka.

Krok trzeci - pomysł na realizację. To kolejny ważny etap planowania działalności firmy. Na nic przydadzą się szerokie znajomości, wiedza i doświadczenie, jeśli oferowane przez Ciebie produkty będą drogie lub nie będzie na nie zapotrzebowania. Musisz wymyślić taki proces biznesowy, który zapewni Ci zwrot poniesionych inwestycji. Jeśli masz z tym kłopot, możesz spróbować zorganizować swoją firmę w oparciu o doświadczenia innych podmiotów, czyli zdecydować się na franczyzę. - System franczyzowy zapewnia Ci rozpoznawalną markę i sprawdzony model biznesowy. W przypadku tego rozwiązania jesteś pełnoprawnym właścicielem firmy, a franczyzodawcy przekazujesz określoną w umowie opłatę. W zamian korzystasz z promocji i profesjonalnego doradztwa - informują dziennikarze Portalu Pracuj.pl.

Ostatnie, co powinieneś zrobić przygotowując się do otwarcia własnej firmy to przygotowanie biznesplanu oraz zdobywanie wiedzy. Jeśli masz już odłożone pieniądze, wiesz co chcesz robić i jak, pora na przelanie swoich wizji na papier. Tak zwany biznesplan, to dokument, który pozwoli Ci mniej więcej określić wydatki i przychody Twojej firmy. Pamiętaj, aby planować przepływy finansowe w jak najbardziej realny sposób. W przeciwnym razie Twój biznesplan może stać się tylko i wyłącznie zbiorem pobożnych życzeń. Powinieneś także rozejrzeć się w ofertach kont bankowych, wybrać dostawcę usług telekomunikacyjnych i co najważniejsze wybrać formę opodatkowania. Aby to uczynić najlepiej skorzystać z doradztwa firm podatkowych. Nie bazuj na własnej wiedzy, może się ona okazać zgubna. W przypadku podatków lepiej skorzystać z doświadczenia wykwalifikowanych osób.

Czy wykonałeś już wszystkie powyżej opisane kroki? Jeśli tak, to wejdź na stronę internetową firma.gov.pl i wypełnił wniosek o założenie działalności gospodarczej. Przebrnięcie przez wymagane rubryki jest proste i nie powinno Ci sprawić kłopotu.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zajrzyj do Portalu Pracuj.pl.

/red/

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%