Zamknij

Promyki zdobyły Wilanów

14:53, 15.05.2013 Aktualizacja: 15:13, 15.05.2013
Skomentuj

Przez dwa dni 11 i 12 maja młodzi tancerze i tancerki Zespołu Tańca Ludowego "PROMYKI" dzielnie broniły barw Wieliszewa na KRÓLEWSKIM TURNIEJU TAŃCÓW POLSKICH WILANÓW 2013.

12 osobowa reprezentacja Wieliszewa w rywalizacji z ponad 150 parami ze wszystkich niemal zakątków Polski zaprezentowała się nad wyraz dobrze - potwierdzając tym samym swoją mocną pozycję wśród zespołów rywalizujących na parkietach tanecznych całego kraju.

W kategorii II B do rywalizacji stanęło ponad 30 par. Dwie pary z Wieliszewa: Kuba Wojno z Dagmarą Fronczek oraz Witek Jakóbczak i Ala Bożek dotarły po wielu wyczerpujących rundach do ścisłego finału. Kuba i Dagmara zajęli V miejsce a Witek i Ala..... po raz pierwszy WYGRALI TURNIEJ !!!! WIELKIE BRAWA DLA NICH.

W kat II A pojawiły się same najlepsze pary i poziom w tej klasie był bardzo wyrównany.  Z trzech par Promyków do finału dobrnęli debiutanci w tej kategorii: Radek Wyszyński i Julka Leszczyńska zajmując wysokie VI miejsce. Poza finałem znaleźli się tym razem Miłosz Rynkowski i Kamila Kuskowska ( VII miejsce ) oraz Bartek Bisialski i Julka Szmyt ( 10 miejsce ).

W kat III A rywalizowali niepokonani przez 3 lata w kat II A ( trzykrotni Mistrzowie Polski w tej kategorii ) Kuba Rembelski i Ola Misztal. Walczyli bardzo dzielnie w doborowym mistrzowskim wręcz towarzystwie ostatecznie zajmując bardzo wysokie IV miejsce.