Prokuratura sprawdza Mobilka

foto: mobilek.pl

Ponad 50 osób złożyło swoje oświadczenia pod doniesieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez Szkołę Nauki Jazdy Mobilek.  Wiele osób czuje się oszukanych przez szkołę. Zarzuca jej nieuczciwość w organizowaniu promocyjnych kursów na prawo jazdy, które szkoła sprzedawała za pośrednictwem portali zakupów grupowych. Kursy takie można było kupić już za 699 złotych. Problem w tym, że Klienci, którzy taki kurs wykupili mieli problemy z umówieniem się na jazdy i kurs przepadał.

foto: mobilek.pl

Po przegranej z właścicielem Mobilka wojnie na Facebooku rozgoryczeni klienci zwrócili się o pomoc do prokuratury. Ta wszczęła postępowanie. Przesłuchano już dziesiątki poszkodowanych osób. Czynności procesowe, które prowadzi prokuratura mają wykazać, czy właściciel firmy dopuścił się przestępstwa, czy też sprawa ma charakter cywilny i nie będzie ścigana “z urzędu”.

Bez względu na wynik postępowania w prokuraturze klienci Mobilka zapowiadają walkę z nieuczciwą firmą do końca. O Mobilku głośno jest nie po raz pierwszy. Już dwa lata temu nieprzychylne opinie o firmie można było znaleźć w internecie. Wtedy zarzucano Mobilkowi nieprofesjonalne podejście nie tylko do klientów, ale także samych instruktorów.

Więcej  na temat sprawy z przed dwóch lat można przeczytać w artykule “Mobilkowy przekręt?”.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Prokuratura sprawdza Mobilka"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *