ReklamaLegio EduLegionowskiWiadomości

Programiści z Legionowa laureatami hackathonu Hack Heroes

Reklama

Młodzi programiści z Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Legionowie zostali laureatami hackathonu Hack Heroes i zdobyli nagrodę w wysokości 1000 zł. Hackathon Hack Heroes był pierwszym ogólnopolskim międzyszkolnym konkursem programistycznym skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Reklama

Pierwszy hackathon Hack Heroes został zorganizowany przez Fundację Media 3.0 w partnerstwie z SAP SE w ramach tegorocznego Tygodnia Kodowania, czyli międzynarodowej inicjatywy, promującej uczenie się programowania od przedszkola aż po wiek senioralny. Uczniowie przez 7 dni przygotowywali swoje programistyczne projekty. Tematem przewodnim konkursu było smart city, czyli rozwiązania dla e-miasta, które mają sprawić, że jego mieszkańcom będzie żyło się jeszcze lepiej.

W konkursie wzięło udział aż 67 zespołów ze szkół z całej Polski. Nagroda przypadła w udziale również młodym programistom z Legionowa: Kacprowi Pikulskiemu, Mateuszowi Zarembie oraz Krzysztofowi Łopatowskiemu. Aplikacja społecznościowa „Meet Your Week” zdobyła uznanie jury za „wykorzystanie zaawansowanych technologii maszynowego uczenia się oraz rozbudowaną koncepcję aplikacji”. Aplikacja będzie ułatwiała organizację spotkań na podstawie analizy zainteresowań użytkowników. – Zrobiliśmy sondę wśród naszych kolegów, której wynik wskazywał na chęć korzystania z takiego systemu. Wydarzenia, jakie będą w bazie danych to będą zarówno wydarzenia takie jak koncerty i imprezy zorganizowane, jak i kameralne spotkania ze znajomymi, pokazy, wyjścia do galerii sztuki, kina itp. – tłumaczą autorzy aplikacji.

Już od początku przyszłego roku Fundacja Media 3.0 zaprasza szkoły do kolejnego ciekawego przedsięwzięcia dla młodych programistów. W 50 szkołach na terenie całej Polski uruchomione zostaną kluby programistyczne Lab 3.0.

/red/

Tagi
Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close