Reklama

KomunikacjaLegionowskiNajważniejszeWiadomości

Program „Kolej+” szansą na budowę nowej linii z Zegrza do Przasnysza

Reklama

Kilka dni temu na łamach Legio24.pl pisaliśmy o ciekawym programie realizowanym przez PKP PLK o nawie „Kolej+”. Program ten, dzięki dofinansowaniom ma pomóc w budowie nowych lub remoncie starszych linii kolejowych w Polsce i docelowo zwiększyć dostępność kolei dla mieszkańców. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie, z tego dofinansowania chcą skorzystać samorządy zainteresowane budową nowej linii kolejowej łączącej Zegrze z Przasnyszem. Wniosek został już złożony i jest obecnie w trakcie oceny.

Reklama

Kolej Północnego Mazowsza na trasie Zegrze –Przasnysz zakłada budowę 70 km torów, stacji oraz przeprawy mostowej na Narwi. Połączenie znacznie usprawni komunikację w północnej części Mazowsza, wpłynie na rozwój regionu, a także uzupełni istniejącą infrastrukturę kolejową.

Koszt budowy linii kolejowej na odcinku Zegrze – Przasnysz szacowany jest na 1,5 mld złotych. Minimalny wkład własny samorządów określono na poziomie 225 mln zł. Pozostała kwota to dofinansowanie z programu Kolej+.

W programie uczestniczą następujące samorządy powiatowe: legionowski, pułtuski, przasnyski oraz makowski, a także gminy: Pułtusk, Maków Mazowiecki, Przasnysz, Pokrzywnica, Szelków, Wieliszew, Nieporęt i Serock. Ten ostatni samorząd został wybrany na lidera całego projektu.

Przeczytaj więcej o programie “Kolej+” TUTAJ.

/red./

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AntySPAM *

Back to top button