Jak profesjonalnie napisać swoje CV i zwiększyć szanse na wymarzną pracę?

Dobrze przygotowane CV zwiększa szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Fot. pixabay.com/CC0 Public Domain

Już od wielu miesięcy możecie śledzić na łamach Legio24.pl artykuły poświęcone rynkowi pracy i poszukiwaniu zatrudnienia, które tworzymy wspólnie z Portalem Pracuj.pl. Niemal we wszystkich publikacjach podkreślamy, jak ważne jest podczas procesu poszukiwania pracy, stworzenie profesjonalnego i czytelnego CV, czyli zawodowego życiorysu. To właśnie z niego informacje na nasz temat czerpią rekruterzy, którzy później decydują o zaproszeniu nas na rozmowę kwalifikacyjną.

Wbrew pozorom napisanie profesjonalnego CV nie jest sprawą łatwą. Należy bowiem zwrócić uwagę na wiele szczegółów, które mogą nam po prostu umknąć. Jakie więc powinno być CV? Przede wszystkim czytelne i proste. Dokumenty upstrzone ozdobnikami, czy przeładowane graficznie nie zdają egzaminu. W gąszczu informacji i ozdobników łatwiej jest rekruterowi przegapić najważniejsze informacje i w konsekwencji przekreślić nasze szanse na wymarzoną pracę. Każdy zabierający się za stworzenie swojego CV powinien także pamiętać o właściwej chronologii przedstawionych w nim wydarzeń z naszej zawodowej kariery. Brzmi to skomplikowanie?

Z pomocą przychodzą jednak dostępne w sieci narzędzia. W największym polskim portalu zajmującym się rynkiem pracy – Pracuj.pl znajdziesz idealny kreator CV. Wszystko, co musisz zrobić to zebrać niezbędne informacje i wpisać je do formularza. Kreator poukłada wszystko we właściwej kolejności, a następnie wyświetli w czytelnym i profesjonalnie wyglądającym pliku, który możesz wydrukować lub zapisać na komputerze. Kreator znajdziesz TUTAJ.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Jak profesjonalnie napisać swoje CV i zwiększyć szanse na wymarzną pracę?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *