Reklama
Artykuł SponsorowanyBiznes, praca, pieniądzeDobrze Wiedzieć!

Profesjonalna fotografia prasowa dla wymagających

Reklama

Współcześni twórcy i przedsiębiorcy zaczynają zdawać sobie sprawę z wagi wizerunku. Osób sprzedających produkty i usługi podobne do naszych jest wiele. W naszym mieście jest również wielu twórców, którzy chcieliby zdobyć popularność. Treści i produkty, które oferujemy są ważne, jednak musimy mieć świadomość, że tylko dobry wizerunek sprawi, że potencjalni klienci będą skłonni się z nimi zapoznać. W stworzeniu wizerunku, dzięki któremu wyróżnimy się w tłumie pomoże nam fotografia prasowa.

Reklama

Nie jesteśmy sami…

Profesjonaliści z warszawskiego Zaleski Fotografia zwracają uwagę, że społeczeństwo przez ostatnich kilkanaście lat bardzo się zmieniło. Jest to spowodowane błyskawicznym rozwojem internetu, który zrewolucjonizował wiele dziedzin naszego życia. Powstały nowe zawody, a wiele firm przeniosło swoją działalność do sieci. Ma to swoje plusy i minusy. Obecnie mamy szansę pozyskiwać klientów z innych miast, a nawet krajów z drugiego końca świata. Jednocześnie w wielu branżach wzrosła konkurencja. Dziś produkty i usługi podobne do naszych (często także w zbliżonej cenie) oferuje wiele firm. Żeby zdobyć nad nimi przewagę potrzebujemy czegoś więcej niż niższych cen.

Jak przestać być anonimowym?

Choć wszyscy słyszeliśmy o tym, że nie powinno się oceniać książek po okładkach, robi to każdy z nas. Bardziej skłonni do powierzchownych ocen jesteśmy wówczas, gdy nie mamy czasu na zapoznanie się z treścią prezentowanych dzieł. Nawet jeżeli jesteśmy utalentowanymi twórcami, gdy jesteśmy w sieci anonimowi, mało kto dociera do naszej wybitnej twórczości.
Na szczęście dzięki fotografii korporacyjnej możemy przestać być anonimowi. Profesjonalne zdjęcia są w stanie przedstawić nas jako profesjonalistów w swojej branży i przekonać potencjalnych odbiorców, że to właśnie nam należy zaufać. Specjaliści z Zaleski fotografia przekonują, że większość ich klientów po sesji zdjęciowej zaczyna zarabiać zdecydowanie lepiej.

Jak zarabiać na ludzkich skłonnościach do szybkiej oceny?

Twórcy fotografii korporacyjnej doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że ludzie oceniają innych ludzi bardzo powierzchownie, a do tego bardzo szybko. Choć wielu z nas się to nie spodoba, taka umiejętność umożliwiła naszym przodkom przetrwanie (współcześnie także okazuje się pomocna i wielokrotnie pomaga nam uniknąć kłopotów, nawet jeżeli od czasu do czasu się mylimy).
Jeśli jesteśmy profesjonalistami w swojej branży, ale mimo to nie mamy wystarczającej ilości klientów i zarabiamy zbyt mało, możemy czuć się skrzywdzeni i narzekać, jednak nigdzie nas to nie doprowadzi. Znacznie lepiej jest zastanowić się jak wykorzystać ludzkie skłonności do powierzchownej oceny dla własnych korzyści. Zdaniem doświadczonego fotografa korporacyjnego każdy z nas (niezależnie, czy wpisuje się w obowiązujące kanony urody, czy też nie) jest w stanie stworzyć atrakcyjny wizerunek (https://krzysztofzaleski.com/fotografia-wizerunkowa-ludzka-twarz-biznesu/), który zacznie przyciągać klientów i pozwoli mu zarabiać więcej.

Fotografia korporacyjna to coś więcej niż fotografia

Tradycyjna fotografia jest we współczesnych realiach niewystarczająca. Musimy zdać sobie sprawę, że nawet zdjęcie, na którym wydajemy się sobie atrakcyjni nie zawsze sprawi, że zaczniemy osiągać sukcesy. Dla potencjalnego klienta nie jest ważne, czy jesteśmy osobami atrakcyjnymi, jeżeli ma on wrażenie, że kompletnie nie znamy się na swoim fachu.

Za sprawą fotografii korporacyjnej (http://krzysztofzaleski.com/fotografia-korporacyjna/) możemy stworzyć wizerunek profesjonalisty, osoby pozytywnej, szczerej, otwartej, która wie co robi. W przeciwieństwie do konwencjonalnej fotografii, w fotografii korporacyjnej liczy się każdy szczegół – mimika, błysk w oku, postawa naszego ciała, ubiór (w tym także drobne akcesoria), makijaż, fryzura, otoczenie, itp. Stworzenie zdjęcia, na którym wszystkie te elementy będą współgrały jest szalenie trudne, jednak w przeciwnym wypadku osoba je oglądająca może dojść do wniosku, że jesteśmy niewiarygodni. Z powyższych względów wykonanie sesji zdjęciowej należy zlecić tylko doświadczonemu fotografowi. Pamiętajmy, że fotografia korporacyjna może nam bardzo pomóc, jednak nieumiejętnie wykonana może także zaszkodzić.

Fotografia korporacyjna – jak wygląda sesja zdjęciowa

Jeżeli znajdziemy dobrego fotografa korporacyjnego, nie musimy obawiać się sesji zdjęciowej. Specjaliści z Zaleski Fotografia przekonują, że profesjonalne, w pełni satysfakcjonujące zdjęcie można zrobić każdemu (to czy jesteśmy piękni według współczesnych kanonów urody ma trzeciorzędne znaczenie i liczy się tylko wówczas, gdy chcemy rozpocząć karierę w modelingu).

Profesjonalna sesja zdjęciowa jest zawsze poprzedzona długą rozmową, podczas której fotograf chce poznać klienta i jego oczekiwania. Każdy człowiek jest inny, dlatego nie ma czegoś takiego jak wzorcowa sesja zdjęciowa. Przed rozpoczęciem sesji dostaniemy od fotografa wskazówki dotyczące tego jak się do niej przygotować (w tym również jak pozować, żeby najlepiej wychodzić na zdjęciach). Możemy liczyć także na wsparcie profesjonalnego zespołu, który zajmie się naszą fryzurą i makijażem.

Po zakończeniu sesji fotograf wspólnie z klientem ogląda wszystkie zdjęcia. Następnie wybierane są te najlepsze, które następnie poddaje się obróbce (również sposób i stopień obróbki zdjęć są uzgadniane z osobą fotografowaną).

Może zainteresuje Cię także.../ Reklama

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close