Reklama

Zdrowie

Problemy z potencją. Kogo dotyczą? Jakie są ich przyczyny?

Reklama

W tym artykule dowiesz się kogo dotyczą problemy z potencją, oraz poznasz przyczyny ich powstawania. Zacznijmy jednak od początku.

Reklama

Problemy z potencją

Kwestia problemów z potencją jest bardzo często i dość nagminnie bagatelizowana. Wielu z mężczyzn, którzy borykają się z tego rodzaju problemami, unika poruszania tego tematu. Uważają bowiem, że jest to temat zbyt wstydliwy i dotyka właśnie ich samych, a przecież mężczyzna nie może okazywać słabości, prawda?

Jest to w każdym calu błędne przekonanie. Błędem jest twierdzenie, że problem dotyczy tylko konkretnego mężczyzny lub wąskiej grupy osób. Tak naprawdę, około 50 % mężczyzn boryka się z tym problemem w różnym wieku – po 18, 20, 30, 40, 50, 60 roku życia! Problemy z potencją są zatem znacznie bardziej powszechne, niż może się wydawać.

Kolejnym, błędnym założeniem jest twierdzenie, że mężczyzna powinien się wstydzić tego rodzaju problemów. Wstyd posiada bowiem zakodowane stwierdzenie, że jesteśmy winni takiemu stanowi rzeczy. Tymczasem często nie mamy bezpośredniego wpływu na tego rodzaju przypadłości i ich wystąpienie.
Mamy jednak, jak to zostało wykazane w tym artykule https://erektoportal.pl wpływ na pozbywanie się tego rodzaju problemów. Przyjrzyjmy się najpierw konsekwencjom problemów z erekcją.

Zaburzenia erekcji – ważne konsekwencje

Bagatelizowanie problemów z męską seksualnością jest dość powszechne. Mimo iż seks jest dla nas ważny (jak bardzo, przekonamy się za chwilę), to ignorujemy problemy ze swoją seksualnością. Poniekąd wynika to właśnie ze wstydu, który odczuwa mężczyzna borykający się z tym problemem. Niemniej ważna jednak pozostaje również nieświadomość głębi problemu.

Wielu z nas, kiedy pojawia się problem z erekcją, rozwiązują go w najprostszy ich zdaniem sposób np. stosując tabletki erekcyjne. Nie w każdym przypadku jednak tego rodzaju tabletki przyniosą wymierny efekt. Badania dowodzą, że jest to tylko jeden ze sposobów rozwiązywania tego typu problemów.

Seks to jedna z naszych fizjologicznych potrzeb. Oznacza to, że dla prawidłowego funkcjonowania, jej zaspokojenie jest wręcz niezbędne. Część specjalistów umieszcza ją na równi z potrzebą jedzenia czy picia. Brak zaspokojenia tego rodzaju potrzeby, rzutuje na całe nasze życie. Dochodzi do problemów psychicznych, a nawet depresji.

W przypadku partnerek mężczyzn, które nie doświadczają satysfakcji seksualnej w związku, często dochodzi do niejako podświadomego szukania spełnienia w innym źródle. Nie zależy to od ich świadomej decyzji – to instynkt zbliżony do mocnego pragnienia lub głodu. Jak więc widzimy, problem jest spory i absolutnie nie należy go bagatelizować.

Na szczęście mamy nad nim całkiem sporą kontrolę. Jak się bowiem okazuje, współczesna nauka dokładnie potrafi odpowiedzieć na wszystkie wątpliwości związane z męską potencją. Przyjrzyjmy się temu, co udało jej się wypracować.

Jakie są przyczyny problemów z erekcją? Szybki przegląd

Poznając przyczyny problemów z erekcją, stawiamy niejako pierwszy krok na drodze do rozwiązania tej kwestii raz na zawsze. Nie są to w żadnym wypadku informacje przesadzone, a wynikają z dokładnej analizy problemu. Przyjrzyjmy się zatem sprawie nieco bliżej.

Przyczyny zaburzeń erekcji można podzielić według prostego kryterium – przyczyny podstawowej. Konkretny, negatywny czynnik wpływa na zaburzenia w łańcuchu przekazywania informacji i pojawia się właśnie problem z erekcją.
Na dobrą sprawę, tego rodzaju czynników można wyróżnić bardzo wiele. My podzielimy je na dwie grupy – czynniki fizyczne oraz czynniki psychiczne.

Do czynników fizycznych zaliczamy takie czynniki jak:

Uzależnienia – od alkoholu, papierosów czy narkotyków – by mieć pewność pozbycia się problemu, rezygnujemy z tego rodzaju używek całkowicie. Alkohol raz w tygodniu jest jeszcze dopuszczalny, ale nie więcej.

Przeciążenie nadnerczy – niedobór snu powoduje tak zwany dług senny. W jego wyniku odczuwamy spadek libido, a co za tym idzie – również potencji. Musimy dbać o właściwą ilość snu.

Zaburzenia hormonalne – niedobór testosteronu lub nadmiar prolaktyny. Bardzo częsty objaw stresu i jego efekt uboczny. Przy drugiej grupie analizowanych czynników poruszymy sposoby rozwiązywania tego problemu.

Choroby serca i układu krążenia – jeśli wdrożymy poprawioną dietę oraz zweryfikujemy proces leczenia ze specjalistą, to w wielu przypadkach problem przestanie istnieć.

Leki obniżające ciśnienie – konieczna weryfikacja posiadanych rozwiązań ze specjalistą, a po wdrożeniu poprawek problem w wielu przypadkach zniknie samoczynnie.

Cukrzyca – konieczna jest właściwa suplementacja oraz dieta. Przy wsparciu lekarstwami, problem nie powinien występować.

Siedzący tryb życia – koniecznie trzeba wprowadzić aktywność fizyczną, minimum 3 razy w tygodniu po 30 minut biegu lub spaceru oraz 4 serie po 10 przysiadów, również 3 razy w tygodniu. Nie tylko rozwiąże to problem podstawowy, ale również obniży stres oraz unormuje pracę serca.

Zarażenie bakteriami lub grzybami – najczęściej dochodzi do tego przez nieprawidłową dietę, która zwiększa podatność na infekcje. Jeśli ją poprawimy, problemy znikną.

Uszkodzenia ciała – tutaj mowa o mechanicznych uszkodzeniach. Nie będziemy w tym względzie zbyt wiele mówić, warto jednakże zwrócić uwagę na to, że to niewielki procent wszystkich przypadków.

Z kolei czynniki psychiczne prezentują się następująco:

Depresja – powinna być skonsultowana ze specjalistą, ale lekkie spektrum można niwelować aktywnością fizyczną oraz gorącą kąpielą.

Niska samoocena – konieczna rozmowa z partnerem i poznanie jego zdania na nasz temat oraz na temat naszego wyglądu. Wsparcie partnera jest tu nieodzowne.

Lęk przed porażką – dokładnie ta sama kwestia jak powyżej. Warto porozmawiać ze swoją drugą połówką na ten temat.

Problemy między partnerami, w rodzinie, w pracy – tu również pomoże szczera rozmowa.

Długotrwałe stany lękowe oraz stresowe – tu również konieczne jest odstresowanie się. Pomaga aktywność fizyczna, masaże, aromaterapia, gorąca kąpiel oraz każda forma walki ze stresem.

Co wynika z tego przeglądu czynników powodujących problemy z erekcją? Jeden bardzo istotny wniosek, który powinien zostać potraktowany jako najważniejsza informacja. Jaki on jest?

A gdybyś miał zapamiętać jedną informację z tego artykułu, to byłaby to… informacja, że problemy z erekcją da się rozwiązać! Co więcej – są to proste kroki, które możesz wdrożyć praktycznie od razu do swojego życia, by wydatnie poprawić jego jakość oraz swoje możliwości. Nie należy się zatem wstydzić, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i podjąć realne działania, które mają na celu poprawę swojej seksualności.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż wdrożenie sugerowanych zmian pozwoli na uniknięcie problemów w przyszłości, jeśli się jeszcze z nimi nie spotkałeś! Jest to świetne działanie profilaktyczne, które może zadecydować w dłuższym okresie czasu o Twojej seksualności.

Tagi
Może zainteresuje Cię także...

Inne wiadomości na Legio24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

AntySPAM *

Back to top button
Close