Prezydent Legionowa: „Nie prowadzę działalności gospodarczej. Jedynie zarządzam prywatnym majątkiem”

Roman Smogorzewski, prezydent miasta Legionowo, Fot. UM Legionowo

W ostatnim czasie do mieszkańców Legionowa dotarły dwie informacje dotyczące działalności prezydenta miasta, Romana Smogorzewskiego. Pierwsza z nich dotyczyła faktu jego uczestnictwa w licytacjach komorniczych, druga wniosku o wygaszenie jego mandatu do sprawowania urzędu. Wnioskodawca zarzucił Romanowi Smogorzewskiemu, że ten prowadzi działalność gospodarczą, czego – jako prezydentowi miasta – robić mu nie wolno. O sprawach tych szeroko pisaliśmy w Legio24.pl. Dziś oddajemy głos prezydentowi, który za pośrednictwem rzecznika prasowego ratusza przesłał do nas oświadczenie.

W oświadczeniu przesłanym do redakcji Legio24.pl prezydent Legionowa Roman Smogorzewski zaprzecza jakoby prowadził zarobkową działalność gospodarczą. Wyjaśnia także swój udział w komorniczych licytacjach. Poniżej treść oświadczenia:

Oświadczenie prezydenta Miasta Legionowo, Romana Smogorzewskiego

Działalność gospodarczą prowadziłem w latach 1996 – 1998. Od tamtej pory nie prowadzę działalności, korzystam z przysługującego każdemu obywatelowi prawa do zarządu majątkiem prywatnym.

Sprawy poruszane we wniosku były przedmiotem analizy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Co roku oświadczenia majątkowe, w których znajdują się wszystkie posiadane nieruchomości, analizowane są przez Urząd Skarbowy i Wojewodę Mazowieckiego. Nidy żaden z w/w organów nie miał żadnych uwag.

Każdy obywatel ma prawo uczestniczyć w licytacjach komorniczych, które prowadzone są przez niezależnego sędziego sądu rejonowego, właściwego dla miejsca położenia nieruchomości, a ogłoszenia o licytacjach publikowane są w co najmniej kilkunastu miejscach i są ogólnodostępne.

Prezydent Miasta Legionowo, Roman Smogorzewski

Przeczytaj inne wiadomości na ten temat:

/red/

4 razy komentowano artykuł "Prezydent Legionowa: „Nie prowadzę działalności gospodarczej. Jedynie zarządzam prywatnym majątkiem”"

  1. Obawiam się, że romek znalazł nieistniejące wejście do czwartego wymaru – idąc tokiem jego pomyślunku lokalny spożywczak NIE prowadzi działności a jedynie zarządza półkami z chlebem i paroma innymi 🙂

  2. ale co wnosi oświadczenie osoby najbardziej zainteresowanej, uskarżanej o łamanie prawa? Jak przekroczy prędkość i zostanie złaapany to też będzie przesyłal “oświadczenia do publikacji”? Poprośmy Urząd Kontroli Skarbowej o sprawdzenie i wydanie opinii a dopiero ona będzie cokolwiek wnosiła do sprawy.

  3. A co innego ma oświadczyć. Tak prowadzę działalność i od ładnych paru lat odkąd zacząłem obracać nieruchomościami nie powinienem pełnić urzędu prezydenta, wszystko co podpisałem może być nieważne…

  4. Po co kombinować. Wystarczy w urzędzie skarbowym zapytać czy kupowanie nieruchomości na licytacjach i ich szybka sprzedaż z dużym zyskiem to jest działalność gospodarcza czy nie? Na wszystkich kursach flipowania ( bo tak ta działalność się nazywa) radzą już do pierwszej takiej operacji założyć firmę bo US już po pierwszej takiej transakcji może mec zastrzeżenia ze powinno się to robić w ramach działalności . A przy drugiej takiej szybkiej operacji nie powinien mieć żadnych wątpliwości co do tego czym się zajmujemy .

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *