Zamknij

Prezentujemy niezawodny sposób cięcia blach: laserowa obróbka metali

14:30, 27.06.2018
Skomentuj

Są prace, których nie damy rady wykonać samodzielnie, nawet gdy jesteśmy fachowcami w wielu dziedzinach i mamy dobre chęci. Przykładem jest obróbka metali, do wykonania której niezbędna będzie pomoc przeszkolonego specjalisty. Oczywiście sam pracownik to za mało, do pełni szczęścia brakuje jeszcze fabryki oferującej usługę cięcia laserowego. Zobacz, na czym polega obróbka blach, czerpiąca z zalet nowoczesnego lasera.


Blachę potniesz wyłącznie w fabryce. Nie próbuj tego w domu!


Cięcie blach laserem jest prostym i niezwykle efektywnym procesem pod warunkiem, że dysponujemy profesjonalnym sprzętem i świetnie orientujemy się w nowych technologiach. Całe szczęście, że od niedawna usługę laserowego opracowania materiału można zlecić specjalistom. Odbywa się to sprawnie i jest korzystne dla obu stron, ponieważ klient otrzymuje metal wycięty dokładnie tak, jak sobie tego życzył, zaś przedsiębiorca zyskuje nowego kontrahenta.

Minusem laserowej obróbki metali jest brak możliwości przeprowadzenia jej w domu. Urządzenia do cięcia blach nie są bowiem przystosowane do warunków domowych, a poza tym kosztują tak dużo, że ich przechowywanie na własne potrzeby zwyczajnie się nie opłaca. Można natomiast obrobić metal w fabryce, zgłaszając swój projekt do wyceny, a po akceptacji oddając go w ręce doświadczonej kadry. Fabryka 4x4 oferuje wycinanie detali w stali czarnej, stali nierdzewnej oraz w aluminium. Warto zlecić wykonanie usługi firmie z długoletnim doświadczeniem, która będzie szanować nasz czas i przedstawi kilka opcji dotyczących dostawy gotowego materiału.

Uwaga: nie wszystkie blachy da się pociąć metodą laserową!


Materiał oddany do obróbki nie może być przypadkowy. Dlatego przed przystąpieniem do działań laserem, pracownik fabryki selekcjonuje metal. Ważne, żeby blachy były czyste. Należy usunąć z nich każdy rodzaj osadu, w tym wszystkie warstwy rdzy. Trzeba też pozbyć się z blachy tworzyw sztucznych, jakimi są na przykład naklejki. Jeśli metal jest pokryty lakierem lub farbą, konieczne będzie oczyszczenie powierzchni i doprowadzenie jej do pełnej gładkości. Cięcie blach laserem jest możliwe na blachach o ograniczonej grubości. Jeśli posiadany przez nas metal jest grubszy niż 25 mm, nawet laser z wysokoenergetycznym strumieniem tnącym, nie da rady go przeciąć.

Gdy nie mamy pewności, czy wybrana przez nas fabryka obrabiająca metal będzie w stanie zrealizować nasz projekt, poprośmy doradcę z działu handlowego lub technicznego o bezpłatną konsultację.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%